MİLAS
Giriş Tarihi : 11-07-2024 13:27

Yangın Mağduru Çiftçiye Geçmiş Olsun Ziyareti

Yangın Mağduru Çiftçiye Geçmiş Olsun Ziyareti

 

Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı teknik personel, geçtiğimiz günlerde hayvan işletmesi yanan çiftçiyi ziyaret ederek, hasar tespiti yaptı.

Yangın ve Müdahale

6 Temmuz Cumartesi günü, Milas ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’nde bir hayvancılık işletmesinde yangın çıktı. Yanmak üzere olan büyükbaş hayvanlar kurtarılırken, ahır, yonca ve saman balyaları ile besi yemlerinin bulunduğu çuvallar yangında zarar gördü. Uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınabilen yangının ardından, Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı teknik personel, olay yerinde incelemelerde bulunarak hasar tespiti yaptı.

Geçmiş Olsun Ziyareti ve Zarar Tespiti

Yangın mağduru çiftçiye geçmiş olsun dileklerini ileten Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yaptığı açıklamada zarar tespitine ilişkin bilgiler verdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemize bağlı Avşar Mahallesi’nde bir hayvancılık işletmesinde çıkan yangında 40 adet yonca, 80 çuval besi yemi, 100 paket saman yanmış olup, ilçe müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından yerinde inceleme yapılarak, çiftçimizin zararı tespit edilmiştir. İlçe müdürlüğümüz ve bakanlığımızca yetiştiricimizin yanındayız.”

Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yangından etkilenen çiftçiye destek olacaklarını belirterek, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde zarar gören çiftçilerin yanında olduklarını vurguladı. Bu tür desteklerin, çiftçilerin yaşadığı zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacağına dikkat çekildi.

AdminAdmin