Muğla
Giriş Tarihi : 24-01-2022 17:41   Güncelleme : 24-01-2022 17:41

Vekil Demir ve Gökcan’dan, Ula’ya müjdeler

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Ula’da muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Milletvekili Demir ve Gökcan, muhtarların taleplerine yerine ve hızlı çözüm üretildiğini belirttiler.

Vekil Demir ve Gökcan’dan, Ula’ya müjdeler

 

 

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Ula’da muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Milletvekili Demir ve Gökcan, muhtarların taleplerine yerine ve hızlı çözüm üretildiğini belirttiler.

 

Ula Belediyesi Orman Kafe’de gerçekleşen toplantı Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, ilçe teşkilatı yöneticileri ve muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi. AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, programda Ula ile ilgili müjdeleri de paylaştılar.

 

Toplantıyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Ula’mızın muhtarlarıyla, belediyemiz ve teşkilatımızın ev sahipliğinde Akyaka’mızda buluştuk. Muhtarlarımızın mahalleleriyle ilgili taleplerine yerinde ve hızlı çözümler üretmekten mutluluk duyuyoruz. Toplantıda Ula’mıza müjdelerimizi de paylaştık… Türk Telekom tarafından Akyaka, Gökçe, Gökova ve Akçapınar santrallerine kurulan fiber sistem sağlayıcılarla bu mahallelerde eve kadar fiber alt yapısını yaygınlaştıracak projeler oluşturularak hizmet kalitesini arttırıcı çalışmalar yapılacak.

Ula İlçe Merkezinde artan yapılar için eve kadar fiber alt yapısı ile hizmet götürülerek alt yapı ihtiyaçlarının karşılanması sağlanacak” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Milletvekili Demir, “DSİ Genel Müdürlüğümüzce Ula İlçemizde tamamlanan sulama tesisi ile 900 dekar arazi sulamaya açıldı ve çiftçilerimize 1,62 milyon TL ilave zirai gelir artışı sağlandı. Ula'mızda 5 adet derenin ıslahı tamamlandı. Bir gölet, 2 sulama tesisi, 2 adet dere ıslahı inşaat safhasında. DSİ Genel Müdürlüğümüz tarafından Ula ilçemize 2003-2020 yılları arasında günümüz fiyatlarıyla toplam 94 milyon 282 bin TL yatırım yapılmış olup yapılacak yatırımlarla birlikte toplam 470 milyon 174 bin TL yatırıma ulaşılacak. Ula ilçemizde elektrik altyapısını güçlendiriyoruz. 2021 yılı içerisinde bakım kapsamında 80 trafo da bakım çalışması yapılmış olup 2022 yılı içerisinde Ula ilçesindeki kalan bütün trafoların bakımının tamamlanması planlanmaktadır. 2022 yatırım programı kapsamında AYDEM tarafından Ula ilçesine toplamda 13 mahallede olmak üzere 47 milyon 687 bin 631 TL’lik bir yatırım bütçesi ayrıldı. Ula İlçemizdeki dere ıslahı ve içme suyu projelerine hız verilecek. Toplantımızı büyük bir ilgiyle sonuna kadar takip eden tüm muhtarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU