SEYDİKEMER
Giriş Tarihi : 19-06-2024 13:10

Tatilciler Karaçay Nehri'nin Buz Gibi Sularında Rafting Yaparak Serinlediler

Tatilciler Karaçay Nehri'nin Buz Gibi Sularında Rafting Yaparak Serinlediler

Seydikemer  İlçesi ve çevre ilçelere  tatil için gelen  yerli ve yabancı turistler, Saklıkent Kanyonu’ndan çıkan Karaçay’ın serin sularında şişme botla rafting yapıyor.
9 günlük Kurban Bayramı tatili için Fethiye, Seydikemer ve Kaş ilçelerini seçen yerli ve yabancı tatilciler, Seydikemer’deki doğa harikalarından Saklıkent Kanyonuna  girmeden önce  önce rafting hakkında bilgi veriliyor. Daha sonra suya bırakılan şişme botlara binilerek dalgalarla mücadele başlıyor. Grup halinde raftinge başlayanlar, su hızlı aktığı için zamanla birbirinden kopuyor. Bazı raftingciler şişme botları birbirine bağlayarak çocuklarıyla da bu heyecanı yaşama fırsatı buluyor. Rafting sırasında ana su kanalından çıkan bazı turistler ise geri dönmek için büyük çaba gösteriyor. Parkur sonunda botları akıntıyla sürüklenenler rehberler tarafından koşarak yakalanıyor.
5 KİLOMETRE 30 DAKİKA
5 kilometrelik parkuru ortalama 30 dakikada geçen turistler, daha sonra Karaçay’ın serin sularına atlayarak serinliyor. Saklıkent’te rafting ücreti 30- 35 lira arasında değişiyor.
Eşi ve iki kızıyla Karaçay’da rafting yapan İngiliz Emma Porter, suyun çok soğuk olduğunu söyledi. Kızlarıyla birlikte güvenli bir parkurda rafting yapmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Porter, “İyi kürek çekemediğimiz anlarda sığ yerlere sürüklendik. Bu durumda parkura girmek için daha fazla kürek çekmeniz gerekiyor. Yine de çok güzel bir aktiviteydi. Ödediğimiz paraya değdi” dedi.
Emma Porter’in kızı 14 yaşındaki Courteiv Porter de suyun son derece soğuk olduğunun altını çizerek, her şeye rağmen parkurun güvenli ve son derece eğlenceli olduğunu kaydetti.

Elif OturakçıElif Oturakçı