MUĞLA
Giriş Tarihi : 25-06-2024 21:54

Orman Bölge Müdürü, Yangın Söndürme Ekiplerini Ziyaret Etti

Orman Bölge Müdürü, Yangın Söndürme Ekiplerini Ziyaret Etti

 

Muğla orman" class="taglink" title="Orman Haberleri">Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür, Dalaman Havalimanı'nda orman yangınlarıyla mücadele kapsamında 7/24 göreve hazır bekleyen yangın söndürme uçaklarının ekiplerini ziyaret etti. Ülküdür, ziyareti sırasında ekiplerden yangın söndürme uçakları hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Ziyaret esnasında, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nün hava gücünü oluşturan ve Dalaman Havaalanı'nda konuşlu bulunan yangın söndürme uçaklarının müdahale özellikleri, yangına müdahale süreleri ve su alma kapasiteleri gibi teknik detaylar hakkında bilgi verildi. Ülküdür, orman yangınlarıyla mücadelede sundukları katkılar için her bir ekibe teşekkür ederek, uçaklarda görev yapan orman teşkilatı mensuplarına başarılar diledi.

Türk Hava Kurumu'nun Muğla'daki havalimanlarında konuşlu toplam dört yangın söndürme uçağı bulunuyor. Bu uçaklar, orman yangınlarına hızlı ve etkili müdahale edebilmek amacıyla sürekli olarak hazır bekletiliyor.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, yangın söndürme ekiplerinin kapasitesini ve etkinliğini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Yangın sezonunun yaklaşmasıyla birlikte bu tür denetim ve ziyaretlerin, ekiplerin moral ve motivasyonunu yüksek tutmak açısından önemli olduğu vurgulanıyor.

Yapılan ziyaret, orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan teknolojik donanım ve insan gücünün etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bu kapsamda, yangın söndürme uçaklarının ve ekiplerinin stratejik önemi bir kez daha teyit edildi.

AdminAdmin