MUĞLA
Giriş Tarihi : 23-12-2022 21:14

Muğla’ya Ulaşım Çok Daha Konforlu ve Hızlı Olacak

Muğla’ya Ulaşım Çok Daha Konforlu ve Hızlı Olacak

Muğla’ya Ulaşım Çok Daha Konforlu ve Hızlı Olacak

Muğla’nın karayolu altyapısının geliştirilmesi çalışmalarında gelinen son durum değerlendirildi.
Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda ve Muğla Denizli karayolu şantiyesinde Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Erol Ürküt, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Yarbay Süleyman Ercan, Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli, Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Karayolları 26. Şube Şefi Duru Öztop ile firma yetkilileri katıldı.
Muğla ve Denizli illerini birbirine bağlayan Muğla-Kale yolunun aynı zamanda Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi destinasyonlara ulaşımı sağladığı, özellikle yaz aylarında artan trafik ile birlikte yolun tamamının bitümlü sıcak karışım (BSK) haline getirilmesinin kuzey güney aksının bütünlüğünün sağlanması, trafik can ve mal güvenliğinin, trafik sürüş konforunun ve yakıt ekonomisinin sağlanması açısından önemli olduğu belirtildi.
Vali Tavlı, 74 kilometre uzunluğundaki Muğla-Kale karayoluna yapılacak tesviye, Sanat Yapıları, Köprü, Üstyapı işleri ile yolun tamamının bitümlü sıcak karışım (BSK) haline getirilmesi işlerinin yaklaşık 2 milyar 335 milyon lira tutacağını söyledi.
Yol çalışmalarında şu ana kadar 12 kilometre bölünmüş yol bitümlü sıcak karışım (BSK) haline getirildiğini belirten Tavlı, ekiplerin işlerini en kısa sürede tamamlamak için çalıştıklarını ifade etti.
Muğla Kale yol çalışmasıyla ilişkili olarak yolun başlangıcı olan kötekli kavşağına farklı seviyeli kavşak yapılarak trafik yükünün hafifletileceğini dile getiren Vali Tavlı, "Karayollarımızı Muğla’mıza yakışır konforda ulaşımı sağlayacak standartlara yükseltiyoruz.” dedi.
Tavlı, turizm merkezi Muğla’ya ulaşımın daha konforlu ve daha hızlı olabilmesi için desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na şükranlarını sunarak, çalışmaları bir an evvel tamamlamak için özveri gösteren çalışanlara da teşekkür etti.

AdminAdmin