MUĞLA
Giriş Tarihi : 07-05-2024 12:17

MSKÜ ile Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Arasında İş Birliği Protokolü

MSKÜ ile Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Arasında İş Birliği Protokolü

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Aksaz Deniz Üs Komutanlığı arasında eğitim birliği protokolü imzalandı.
Muğla’nın Marmaris ilçesinde Aksaz Deniz Üs Komutanlığında görevli personellerin yabancı dil eğitimi almaları kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile 5 yıl geçerli iş birliği protokolü imzalandı.
Aksaz Deniz Üs Komutanlığında gerçekleşen törende protokol, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar ile Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Neslim Eski tarafından imzalandı.
Protokol kapsamında komutanlık kadro ve kuruluşunda görevli personeller, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin vermiş olduğu yabancı dil eğitimleri ve kurs faaliyetlerinden yararlanacak.
MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, dilin dünyayı takip etme konusunda çok önemli olduğunu, üniversite olarak ordu mensuplarının entelektüel gelişimlerine katkıda bulunmaktan her zaman onur duyacağını ifade ederek, protokolün her iki kurum için de hayırlı olması temennisinde bulundu.
Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Neslim Eski ise üniversite ile iş birliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Elif OturakçıElif Oturakçı