Muğla
Giriş Tarihi : 26-01-2022 15:46   Güncelleme : 26-01-2022 15:46

Milletvekili Demir’den yoğun ilçe ziyaretleri

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, TBMM’nin kısa süreli tatile girmesiyle ilçe ziyaretlerini Bodrum, Menteşe, Ula, Ortaca ve Köyceğiz’le devam ettirdi. Demir, ilçelerde muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üreticiler ve vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerine çözümler üretti.

Milletvekili Demir’den yoğun ilçe ziyaretleri

 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, TBMM’nin kısa süreli tatile girmesiyle ilçe ziyaretlerini Bodrum, Menteşe, Ula, Ortaca ve Köyceğiz’le devam ettirdi. Demir, ilçelerde muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üreticiler ve vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerine çözümler üretti.

 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, son günlerde yaşanan kar yağışı ve don olayları nedeniyle üreticilerin yakacak odun ihtiyacı konusunda olumsuzluk yaşamamaları için devreye girdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen Milletvekili Demir, odun fiyatlarının üreticiler için makul seviyeye indirilmesi konusunda yardım talebinde bulundu. Demir, yaptığı açıklamada, konunun takipçisi olunacağını ve üreticiye daha ucuz odun temini için sağlanacağının sözünü aldıklarını ifade etti.

Soğuk ve karlı havaya rağmen ziyaretlerini sürdüren AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, TBMM’nin ara dönem tatiline girmesiyle çalışma temposunu bölgesinde yoğunlaştırdı. Demir, Bodrum, Ula, Ortaca, Menteşe ve Köyceğiz ilçelerinde toplumun her kesiminden taleplere çözümler üreten çalışmalar gerçekleştirdi.

 

Demir, ilk olarak AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığınca düzenlenen mahalle başkanları buluşmasında katıldı. Burada teşkilat çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Demir, gördüğü yoğun katılım ve ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Demir, programlarına AK Parti Muğla İl Başkanlığınca düzenlenen daraltılmış il danışma kurulu toplantısıyla devam etti. Burada il merkezi ve ilçelerdeki belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın, gençlik kolları başkanları, belediye meclis üyeleri ve parti yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Demir, gittikleri her yerde 2023’te de AK Parti’ye güçlü bir teveccüh olacağını gördüklerini, terör örgütleriyle birlikte hareket eden Millet İttifakı bileşeni partilerin milletin gözünde bir kıymeti olmadığı değerlendirmesini yaptı.

Menteşe ilçe merkezinde kalan sanayi sitesinin şehir dışına çıkarılmasıyla ilgili çalışmalar yürüten Demir, projenin son durumu hakkında bilgi almak için Ata Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ayhan Çay’ın daveti üzerine kooperatif binasına gitti. Demir, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı TOKİ ile Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi arasında imzalanan protokolle ilgili gelişmeleri takip etti. Demir, sanayi sitesinin Akkaya Mahallesi’ne taşınmasıyla ilgili çalışmaların hızla sürdüğünü dile getirdi.

 

MUHTARLAR BAKANLARLA GÖRÜŞTÜ

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, ardından beraberinde AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, AK Parti Ula İlçe Başkanı Özer Yılmaz’la birlikte Ula ilçesinde merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Milletvekili Demir, burada Gökcan’la birlikte vatandaşlar adına taleplerini aldıkları muhtarların başta elektrik altyapısı, haberleşme ve internet, imar sorunları olmak üzere ilgili kurum yetkilileriyle görüşerek çözüm üretti. Demir’in telefonla aradığı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ulalı muhtarlara seslenerek proje içeren talepleriyle ilgili genel bilgilendirmeler yaptı. Muhtarlar, sorunlarına çözüm bulmuş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, milletvekilleri, belediye başkanı ve ilçe başkanına teşekkür etti.

 

SORUNLARA YERİNDE VE HIZLI ÇÖZÜMLER

Demir, Ula programının ardından Ortaca ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, üreticiler ve vatandaşlarla bir araya geldi. Burada birebir görüşmeler gerçekleştiren Demir, programının ikinci günü devamında Ortaca Sebze ve Meyve Satış Kooperatifi İşleme Tesisi, Ortaca Meyve Sebze Hali, zirai ilaç bayilerini ziyaret etti. Ekşiliyurt ve Karaburun mahallelerinde seralarda tarımsal üretim yapan çiftçileri de ziyaret eden Demir’e Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, AK Parti Ortaca İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kaplan, MHP İlçe Başkanı Kaan Çakır eşlik etti. Ortaca ziyareti Muğla Ticaret Odası Ortaca Temsilciliğiyle son buldu.

Demir hava sıcaklıklarının eksilere düşmesi nedeniyle serada domates üretiminin yapıldığı Fethiye, Seydikemer, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde odun ihtiyacının artması nedeniyle stoklara erişimin kolaylaştırılması için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle de görüşmeler yürüttü. Sahadan üreticilerin yoğun talep göstermesi üzerine odun sterinde (1 ster yaklaşık 500 kg)  Milletvekili Demir indirim sağlatarak, üreticinin kendisinin temin etmesi durumunda piyasa fiyatının çok altında erişim imkanı oluşturdu.

 

“2023’TE ÇOK DAHA GÜÇLENEREK GELİYORUZ”

Köyceğiz’de AK Parti İlçe Başkanı Mehmet İlhan’ın ev sahipliğinde parti binasını ziyaret eden Demir, bölgede etkili olan kar nedeniyle yol açma çalışmalarını da yakından takip ederek Belediye Başkanı Kamil Ceylan’dan bilgi aldı. Demir, burada teşkilat mensuplarıyla birlikte değerlendirmelerde bulundu.

 

Burada bir konuşma yapan Demir, “İlçe ziyareti programlarımız oldukça verimli geçti. Meclisimiz yaklaşık 10 günlük bir ara verdi. Ayağımın tozuyla önce Bodrum’da birkaç toplantıya katıldım. Burada muhtarlarımızla çok kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdik. Onların sorunlarını ve taleplerini dinledik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile milletvekillerimiz kendi bölgelerinde çok ciddi çalışmalar başlattı. Seçildiğimiz günden bu yana sürekli sahadayız. Sürekli halkımızın sorunlarını dinliyoruz” dedi.

 

2023’te çok daha güçlenerek geliyoruz. Tüm kadrolarımız yüksek bir kararlılık ve şuur taşıyorlar. Cumhurbaşkanımız-Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde daha aydınlık, daha güçlü, daha müreffeh olacak ülkemiz için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlara, teröristlerle işbirliği yapanlara asla geçit vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in, Köyceğiz programı belediye başkanlığı ziyaretiyle son buldu.

 

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU