SİYASET
Giriş Tarihi : 23-03-2023 13:43

Milas’lı Kazım Özsoy İyi Parti’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

FETÖ'ye karşı verdiği mücadele ile tanınan eski Manisa Cumhuriyet Savcısı Milas’lı Kazım Özsoy, İYİ Parti Milletvekili Aday Adaylık başvurusunu yaptı.

Milas’lı Kazım Özsoy İyi Parti’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Ulusal ve yerel basında adı çok duyulan, ulusal televizyonlarda canlı yayın konuğu olan, Manisa'da göreve başladığı ilk günden itibaren FETÖ üzerinde çalışmalar yapan, 15 Temmuz hain FETÖ darbesinde korkusuzca meydanlarda olan FETÖ’nün korkulu rüyası olan, özel yetkili terör savcısı Kazım Özsoy emekli olduktan sonra İYİ Parti’ye üye olarak dava içinde güçlü bir ses oldu.

Özsoy, Milletvekili seçimi öncesinde genel merkezde aday adayı başvurusunu tamamlayarak, elini taşının altına koydu. Kazım Özsoy, Muğla'nın Milas ilçesinde Türkmen bir ailedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Manisa'dan önce; Hakkari, Karaman, Kaman ve Sakarya Başsavcılık görevinde bulunduktan sonra 2014 tarihinde Manisa Ağır Ceza Savcısı olarak atanmış, sonrasında terör örgütünden sorumlu özel yetkili savcı olarak görevine devam ettikten sonra 2020 yılında İzmir Cumhuriyet Savcısı görevinde bulunup emekli olmuştur.

AdminAdmin