SİYASET
Giriş Tarihi : 28-09-2022 21:23

Kadem Mete " Beyaz Reform "

Kadem Mete

Başkan Mete; "Beyaz reform ile sağlık çalışanlarımızın beklentilerinin çoğu karşılandı."

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mart tıp Bayramında sağlık çalışanlarına yönelik müjdelerinin bir bir gerçekleştiğini söyleyerek bunun adı 'Beyaz Reform' dedi ve ekledi; "Beyaz reform ile sağlık çalışanlarımızın beklentilerinin çoğu karşılandı ve değerli sağlık çalışanlarımız nezdinde karşılık buldu."
Başkan Mete yaptığı açıklamada müjdeleri yineleyerek, "Millete hizmet yolunda özellikle sağlık alanında yaptığı yatırımlar ve attığı adımlar ile önemli başarılara imza atan Ak Partimiz her zaman önce insan demiştir. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde, sağlık çalışanlarımıza duyurduğu 5 Müjdesi vardı .

Bunlar; Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların  katolog suçlar kapsamına dahil edilmesi; Tıbbi işlem ve uygulamalar nedeniyle ceza soruşturması açılması mesleki sorumluluk  kurulunun iznine bağlı olması ; Sabit ek ödemelerin merkezi yönetim bütçesine alınarak, aylıklarının tek bir bordro ile ödenmesi;  Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yapılan iyileştirmelerin  emekliliğe de yansıyacak olması; Hemşirelerimiz  başta olmak üzere 3600 ek gösterge kapsamına alınması; Aile hekimlerinin ücretlerinde artış olması idi. 
Hepsi gerçekleşti çok şükür. Adı da “BEYAZ REFORM”dur. Beyaz reform ile sağlık çalışanlarımızın beklentilerinin çoğu karşılandı ve değerli sağlık çalışanlarımız nezdinde karşılık buldu.
Sayın Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin KOCA’nın sosyal medya paylaşımından, Sağlık Bakanlığına geçiş için hekimlerimizden rekor talep geldiğini, Yılın 3.Dönemi İlk defa ve yeniden atama kurası için talep bildirim sayısının Türkiye genelinde 7000 i geçtiğini, bu talebe ilk kez ulaşıldığını, bu taleplerinde 182’sinin Muğla ilimiz Kamu sağlık kuruluşlarına  olduğunu memnuniyetle öğrendik.
Bu bağlamda ilimize kamu sağlık kuruluşlarına; 1 Diş Hekimi , 11 Uzman Diş Hekimi , 37 Pratisyen Hekim ,113 Uzman Hekim , 12 Yan Dal Uzman Hekim  olmak üzere  toplamda  174 münhal (boş) kadro tanımlanmıştır. İlimize olan 182 taleple birlikte değerlendirildiğinde münhal (Boş) kadrolarımızın dolacağını ümit etmekteyiz. Münhal kadrolara atama olması halinde; İlimizde 112 Diş Hekimi, 25 Uzman Diş Hekimi, 628 Pratisyen Hekim, 593 Uzman Hekim ile kesintisiz sağlık hizmet sunumu yapılacaktır.
 
Tüm bu gelişmelerin fedakarlıkların en büyüğünü gösteren ve özellikle de salgın döneminde tüm dünya da çöken sağlık sistemlerine rağmen ülkemizin  sağlık sistemimizin ayakta tutulması adına canla başla çalışan  sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. 
 
Bu vesile ile Muğlalı hemşerilerimize de sağlık sıhhat dolu bir ömür diliyor, gelişmelerin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi...

AdminAdmin