YEREL SEÇİM
Giriş Tarihi : 27-03-2024 18:15

Ergun, “Muğlalılar Partiye Göre Değil, Adaya Göre Oy Vermeli”

Ergun, “Muğlalılar Partiye Göre Değil, Adaya Göre Oy Vermeli”


İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Metin Ergun, katıldığı bir programda, “Muğlalılar Partiye Göre Değil, Adaya Göre Oy Vermeli” dedi.
Yerel yönetimlerle ilgili olarak, on yıldan uzun bir süreden beri yerel yönetimler konusunda dünyadaki trendleri takip ettiğini ve yayınları okumaya çalıştığını belirten Ergun, Türkiye dünya örnekleriyle kıyaslandığında Türkiye’nin yerel yönetimler konusunda çok geri kaldığını ifade etti.
Çok uzun süreden beri yerel yönetimlerde görev almak için hem teorik çalışmalarla hem de gözlemleriyle hazırlık yaptığını vurguladı.
İYİ Parti’nin bu süreçte ne durumda olduğuna ilişkin soruya ise İYİ Parti olarak Türkiye genelinde iyi durumda olduklarını, Muğla’da da seçimlerin kaderini tayin edeceklerini söyledi.
Diğer adaylarla ilgili olarak daha önce yaptığı “Navigasyonsuz Muğla’da gezemezler” açıklamasını ise rakiplerinin Muğla’yı bilmedikleri iddiasını tekrarlayarak, “Muğla’nın köylerini, koylarını, yollarını bilmezler, gerçek bu” dedi. Yerel seçimlerde adayların aday oldukları coğrafyayı iyi tanımasının iyi bir hizmet sunmak için şart olduğuna vurgu yaptı.
Rakiplerinin 4 ay önce aday olmayı düşünmediklerini ve bu nedenle de Muğla için gerçekçi bir hazırlıklarının ve hayallerinin olmadığını iddia etti.
Ahmet Aras’ın adaylık başvurusu dahi yapmadan aday yapıldığını ve Bodrum’daki görevinde çok başarısız bir mirasa sahip olduğunu ifade eden Ergun, “CHP Genel Merkezi bu tercihi neden yaptığını açıklamalıdır” dedi. CHP’nin bu tavrının “Muğla’ya karşı bir dayatma” olduğunu vurguladı.
“Ceketimi assam kazanırım anlayışına karşı mücadele ediyoruz” diyen Ergun, Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerin parti seçimleri olmadığını belirterek, herkesin partiye göre değil, adaya göre oy vermesi gerektiğini söyledi. 
Göreve geldiğinde öncelikle su sorunu, yol ve trafik problemleri olmak üzere hızlı bir şekilde altyapı sıkıntılarını ortadan kaldıracağını vadeden Ergun, CHP’li Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ise başarısızlıklarının sorumluluğunu Ankara’ya havale ettiğini, halbuki Muğla’daki yerel yönetimlerin ciddi gelirlerinin olduğunu ve Muğla’da çözülmeyecek sorun olmadığını söyledi.

AdminAdmin