GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-06-2024 17:58

Diyarbakır ve Mardin Arasında Anız Yangını! 11 kişi Hayatını Kaybetti

Bakan Koca, Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasında çıkan anız yangınında 11 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Diyarbakır ve Mardin Arasında Anız Yangını! 11 kişi Hayatını Kaybetti

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam anız yangını meydana geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yangına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangın sebebi ile 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

 Diyarbakır ve Mardin sınırındaki köylerde yaşanan bu yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır’da 5 hasta yoğun bakımda, 4’ü entübe durumda. Şanlıurfa’da 1 hasta entübeolarak tedavi görüyor. Hastanelerimizde tedavisi süren toplam hasta sayısı 6.

Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 Ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirilmiştir. Bilindiği gibi, yangınlar ilgili birimlerce söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam ediyor.”

Elif OturakçıElif Oturakçı