MİLAS
Giriş Tarihi : 21-12-2022 23:46

Başkan Gül: “Önemli olan üreticimizin kazanması”

Başkan Gül: “Önemli olan üreticimizin kazanması”

Başkan Gül: “Önemli olan üreticimizin kazanması”
Milas TARİŞ S.S. 153 Nolu Zeytin ve Zeytin Yağları Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gül, yönetim kurulu üyeleri ve Kooperatif Müdürü Elin Alpay’ın da katıldığı basın toplantısıyla, geride bıraktığımız hafta sonunda, kooperatife ait zeytinyağı fabrikası ile ilgili bir vatandaşın eleştirilerine cevap verdi.
Basın toplantısında kooperatifin üretici temelli ve şeffaflık içerisinde yönetildiğinin altını çizen yönetim kurulu başkanı Kamil Gül, önemli olanın Milas ve Milaslıların kazanması olduğunu ifade etti.Milas TARİŞ S.S. 153 Nolu Zeytin ve Zeytinyağları Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gül, yönetim kurulu üyeleri ve Kooperatif Müdiresi Elin Alpay’ın da katıldığı basın toplantısıyla, kooperatife ait zeytinyağı fabrikası ile ilgili bir vatandaşın eleştirilerine cevap verdi.
Milas TARİŞ S.S. 153 Nolu Zeytin ve Zeytinyağları Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gül yaptığı açıklamada, Milaslı üretici ve tüccarın kalkınması için büyük çaba harcadıklarını, her hangi bir sorun olduğunda kendileriyle iletişime geçilmesinden onur duyacaklarını belirtirken konuşmasında şunları söyledi: 
“Geçtiğimiz günlerde yaşanan hadisede, beyefendi zeytin sıktırmak için arkadaşı ile fabrikamıza gelmiş. Bu noktada çalışanlarımızdan kaynaklı herhangi bir sorun da yaşanabilir. Önemli olan bu davranışın kasıtlı olarak yapılıp yapılmadığıdır. Personelimiz hata da yapmış olabilir ancak, bu sorunun çözümü orada çalışanlara bağırıp çağırmak veya ‘sizi basına vereceğim’ demek değildir. Ayrıca eleman ve malzeme eksikliğinden de yakınmış fakat bunları çok talihsiz ifadeler ile dile getirmiş. Bizim burada az eleman ile çok iş yapmak ya da yüksek gelir elde etmek gibi amaçlarımız yok. TARİŞ olarak birincil önceliğimiz çok para kazanmak değil. Üstelik bunu az sayıdaki personelle elde etme düşüncesinde hiç olmadık. Sezonun başlamasıyla birlikte vardiyalı sisteme geçerek, gündüz ayrı, gece ayrı ekiple vatandaşımıza ve ortaklarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Kooperatif olarak biz de hem personel sayımızı artırmak, hem de fabrikadaki ekipmanların sayısını çoğaltmakla uğraşıyoruz. Ancak her şey istenildiği zaman hemen olmuyor. Bu bir bütçe meselesidir. Eğer çok para kazanmak gibi bir derdimiz olsaydı işlemek üzere üreticiden aldığımız zeytindeki ondalığı yüzde 6 değil, yüzde 10 olarak belirlerdik. Kaldı ki bizler tüccarlarımıza da çok değer veriyor, Milas’ın zeytini ve zeytinyağını değerlendirmek adına verdikleri çabayı takdirle karşılıyoruz. Biz aynı iş kolunda bölgemize ve ülkemize hizmet veren kurumlarız. Önemli olan Milas’ın, Milaslı üreticinin kazanmasıdır.”
Başkan Gül, 1500 ortaklı kooperatifin modern bir fabrika ve diğer hizmet birimleriyle ‘altın madalya’ için yarışan bir ekip olarak gördüklerine de vurgu yaparak “Bizler, 1500 ortağımızın bize emanet ettiği bu kooperatifi kendi malımız gibi koruyor, öyle çalışıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi ortaklarımızın ve tüm Milaslı hemşehrilerimizin kendi kurumuna sahip çıkmasını istiyoruz. Bizler de emanet edilen bu kurumu daha iyi bir noktaya getirmek için gece-gündüz demeden büyük bir fedakarlıkla çalışıyoruz” dedi.
Açıklamasını tamamlayan Milas TARİŞ S.S. 153 Nolu Zeytin ve Zeytin Yağları Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gül, bu tür üzücü şeylerle kuruma ve çalışanlara zarar verilmek istendiğine dikkat çekti.

AdminAdmin