GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2024 12:57   Güncelleme : 04-06-2024 13:03

19 MAYIS ÇIKARMASI TÜM DÜNYAYI DOLAŞTI

Geçtiğimiz günlerde Google’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk aratıldığında, "Eski Türkiye Cumhurbaşkanı" olarak çıkması tepki çekmişti.

19 MAYIS ÇIKARMASI TÜM DÜNYAYI DOLAŞTI

 

 Son dönemde çektiği sosyal medya videoları ile dikkat çeken yapımcı Mustafa Serdar Fırat bu konuda farkındalığı yaratan kişiydi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzeltmenin yapılması adına yayınladığı videoyu birçok ünlü isim, yayıncı da paylaşarak Mustafa Serdar Fırat'ın davetine ve değişime destek verdiler.

GOOGLEA FISILDAYAN ADAM

Mustafa Serdar Fırat’ın viral olan videosuna gösterilen yoğun ilgi sayesinde, Google hatayı düzelterek çıkan sonucu “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu” olarak değiştirdi. Bu konuda katılımı olan herkese teşekkür etmek adına tekrar bir paylaşım yapan Mustafa Serdar Fırat   "Türkiye’nin ve Dünya'nın her yerinden destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu güzel haberi ve teşekkürlerimi 19 Mayıs’ta yaptığınız gibi elden ele aynı kanallardan aynı kişilere ulaştırmanızı rica ediyorum. Böylece herkes birbirine teşekkür etmiş olsun. Ben sadece davet ettim. Biz hep birlikte başardık.’’ dedi.

OLMAZ DİYE BİŞEY OLMAZ

Hayatının her alanında "olmaz" kelimesi ile mücadele ettiğini ve buna hep gülerek "Olmaz diye bir şey olmaz" cevabını verdiğini söyleyen Mustafa Serdar Fırat;  "19 Mayıs Çıkarması olarak paylaştığım bayram kutlaması; sosyal medya ve mesajlaşma ağlarında Dünya'da gezdi ve Türkiye’yi karış karış dolaştı. Bizim görebildiğimiz erişim, şu an yüz milyonu geçiyor. Hala binlerce mesaj okuyorum. Çocuk, genç, yetişkin farketmeksizin; bu güzel ülkede yüzleri gülümsetmek, umut etmenin ve başarmanın ne kadar güzel olduğunu birlikte yaşamak çok şahane bir duygu. Herkesi değişime davet ederken; çalışıyoruz paşam demiştim ve biz hep birlikte çalıştık, başardık." dedi. 

AdminAdmin