FETHİYE
Giriş Tarihi : 24-11-2022 14:00

TECRÜBELİ HOCA İLE BİR BUÇUK YILLIK SÖZLEŞME İMZALANDI

2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve geçtiğimiz hafta Teknik Direktör Mesut Toros ile yollarını ayıran Fethiyespor, tecrübeli teknik adam Erhan Altın ile bir buçuk yıllık sözleşme imzaladı.

TECRÜBELİ HOCA İLE BİR BUÇUK YILLIK SÖZLEŞME İMZALANDI

 

 

 

 

Kulüp tesislerinde gerçekleşen imza törenine Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, yönetim kurulu üyeleri ile yardımcı teknik adamlar katıldı. Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı imza töreninde kendisinin başarısızlığı hiçbir zaman kabullenmediğini belirterek, “Erhan hocam ile hedefe giden bir takım olacağız” dedi. Yeni Teknik Direktör Erhan Altın da “Fethiyespor camiasına katılmaktan dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

 

Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı yaptığı açıklamada, “Hepimiz için hayırlı olsun. Sezona Mesut Toros hocamızla başlamıştık fakat her ne şekilde olduysa bir uyuşmazlık oldu. Herkes için hayırlısı olsun diyoruz. Mesut hocayla ayrıldıktan sonra, Erhan hocayla devam ettik. İkna etmesi zor oldu ama teşekkür ediyorum ikna oldu. Fethiyespor’a hep beraber bir şey yapacağımıza onu inandırdık. En az bir buçuk sene beraberiz. Ben Erhan hocama, tecrübelerine çok güveniyorum. Fethiyespor’a çok şey vereceğine inanıyorum. Biz iddialı insanlarız. Kötü günler geçirdik ama geride kaldıklarını düşünüyorum. Bundan sonra Erhan hocamla birlikte, birlik ve beraberlikle Fethiyespor’u bir yerlere taşıyacağımıza canı gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Fethiyespor Teknik Direktörü Erhan Altın açıklamasında, “Fethiyespor’u izledim, takip ettim. Hakikaten güvendiğim için, hocalarımın tanığı futbolcular olduğu için çok iyi işler başaracağımızdan eminim. Evet, başkanımla görüşmemiz biraz zor oldu. Başkanımın bu iş içerisinden gelmesi benim için güzel bir şey.  Birlikte çok güzel işler yaparak; bu takımı en layık olduğu yere taşımayı hedefliyoruz. Fethiyespor taraftarıyla, basınıyla, futbolcu grubuyla, başkanım ve yönetici grubuyla çok güzel plan ve projelerimiz var. Yapacağımız programlar doğrultusunda takımı en iyi yere taşıyacağız. Bunu sadece Erhan Altın’ın yapma şansı yok. Erhan Altın sadece bilgi ve birikimlerini aktaracak. Ama burada sizlerin, taraftarın çok büyük desteğine ihtiyacımız var. Moral ve motivasyona ihtiyacımız var. Her şey dört dörtlük olacak diye bir kanun yoktur. Umutsuzluklarımız, iniş- çıkışlarımız olabilir. Burada sizin yapacağınız, vereceğiniz demeçler; köşe yazarlarınızdan, futbolculara moral ve motivasyon olsun diye sizlerden en güzel şeyleri bekliyorum. En ufak olayı benimle konuşabilirsiniz. Benim ağzımdan çıkmamış hiçbir şeyi lütfen yazmayın. Telefon numaramı hepinize vereceğim, benim telefonum yirmi dört saat açıktır. Cevap veremiyorsam, konuşamıyorsam başkanımla toplantıdayımdır” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Teknik Direktör Altın, “Hedefe en kısa şekilde ulaşmak adına; bütün varımızla, yoğumuzla, gecemizle, gündüzümüzle çalışıp; bu işin ustası haline geleceğimize inanıyorum. Başkanımın ve yönetimin bana vermiş olduğu özgüven ve destekten dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Zaten, Türkiye’nin gol kralı Taner burada. Çok başarılı bir oyuncu ve kendisi benim oyuncum. Fevzi’yi zaten tanıyorsunuz, biliyorsunuz. Çok iyi isimlerle beraberiz. Ben de zaten buradayım. Böyle bir ortamda bulunduğum için öncelikle başkanıma ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yeni bir sayfa açtıklarını kaydeden Altın şunları söyledi;

“Elimizdeki mevcut kadroyla beraber güzel işler yapmaya çalışacağım. Onlar bizim evladımız. Onlara biz geçmişteki bilgi ve birikimimizi aktarmaya çalışacağız. Yeni bir sayfa açıyoruz, geriye bakmıyoruz, geriyi kapattık. Artık önümüze bakmak zorundayız. Önümüze hep olumlu bakacağız. Biz bir aile olduğumuz için bu aile içerisinde olumlu- olumsuz şeyler olacak ama bunlarının hepsinin üstesinden geleceğiz. Mağlubiyet de olacak, beraberlik de olacak, galibiyet de olacak. Galibiyeti fazla abartmayacağız, olumsuz sonuca da fazla üzülmeyeceğiz. Hep önümüze bakacağız. Hatalarımızdan dersler alacağız. Olumsuzluklar üzerinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Galip geldiğimiz maçlarda da olumlu düşünüp başarılarımızı geliştireceğiz. Fethiyespor’un harika bir taraftarı var. Takıma, kulübe sahip çıkıyorlar. Şöyle bir bakınca; kulübün gerçek sahibi aslında taraftarlar. Bu taraftar sonuna kadar kulübüne sahip çıkmak zorunda. Taraftardan şunu istiyorum: bu takım sizin takımınız. Bu takım hancı, biz hepimiz yolcuyuz. Biz hepimiz geçebiliriz ama bu camia hep yaşayacak. Bu camiayı yaratan da taraftarlarımız. Taraftarlarımızdan sadece sonuna kadar desteklemelerini ve bu başarının en büyük mimarları olmaları gerektiğini, buradan sizin vasıtanızla iletmek istiyorum.”

 

TEKNİK DİREKTÖR ERHAN ALTIN KİMDİR?

Teknik Direktör Erhan Altın, tüm sezonlarda Teknik Direktörlük kariyeri boyunca birçok takımın başında 142 maça çıkan Erhan Altın’ın 55 galibiyet, 42 beraberlik ve 45 mağlubiyet toplam istatistikleri ile dikkat çekiyor.

 

28 Ağustos 1956 tarihinde doğan Erhan Altın 66 yaşındadır. Son olarak 25 Nisan 2022 tarihinde Van Spor Futbol Kulübü’ndeki görevinden ayrıldı. Teknik direktörün genelde futbol saha dizilişi 4-2-3-1 olduğu öğrenildi. Göztepe, Alanya, Kocaeli gibi kulüplerde teknik direktörlük görevinde bulundu. Teknik Direktörlük hayatı boyunca tüm maçlarda 207 puan toplayan Erhan Altın’ın toplam maç başı puanı 1.46’dır.

AdminAdmin