GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 21:00

TİMBİR’den 1000 medya kuruluşu ile UEFA’nın Merih Demiral kararına tepki

Avrupa kupasına şaibe bulaşmıştır

TİMBİR’den 1000 medya kuruluşu ile UEFA’nın Merih Demiral kararına tepki

 

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR), bünyesindeki 81 il ile 25 ülkedeki 1000’i aşkın medya kuruluşu ile UEFA’nın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ‘bozkurt’ işareti yapan Merih Demiral'a 2 maç ceza vermesine yönelik kararına sert tepki gösterdi

Bu kararla Avrupa Kupasına şaibe bulaşmıştır. 

Türkiye’nin önü futbol dışı kararlarla kesilmeye çalışılıyor.

 Avrupa Kupasına futbol dışı güçlerin gölgesi düşmüştür.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, milli futbolcumuz Merih Demiral’a UEFA’nın 2 maç men cezası kararının skandal olduğunu belirterek, kararın ‘kara bir leke’ olarak futbol tarihine geçtiğini ifade etti.

Türk tarihinde ve kültüründe yer alan milli bir sembolün disiplin cezasına konu edilmesinin akıl tutulması olduğunu kaydeden Dr. Basa, UEFA’nın verdiği haksız kararın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Dr. Basa, UEFA’nın terbiye sınırlarını aşan harekete sadece 20.000avro ceza verilmesibe rağmen, bir ülkenin milli değerlerinin tanımlandığı sembol bir harekete 2 maç ceza vermesi ancak çifte standart ve içten içe ülkemizi beslenen kinin dışa vurumudur.

Turnuvanın en çok izlenen en başarılı takımlarından biri olan Türkiye’nin önünü kesme çabası yeterli olmayacaktır. İnşallah ülkemiz bu kupayı alacaktır.

Ancak her halükarda Avrupa Kupasına futbol dışı güçlerin gölgesi düşmüştür.

AdminAdmin