FETHİYE
Giriş Tarihi : 25-06-2024 12:16

Salı Pazarında Yerli Halk Bereketi

Salı Pazarında Yerli Halk Bereketi

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Esnaf  Odası Başkanı Adem Hıra, Kurban Bayramı dolayısıyla Pazar tezgahlarındaki sebze ve meyve fiyatlarında biraz yükseliş gözlemlendiğini belirterek, “Bu ücret en fazla 15 gün daha sürer. Sebebi ise sahil bölgede sebze ve meyvenin kalmamasıdır. 15 güne yaylalarda sebze ve meyveler çıkar ve fiyatlarında düşüş yaşanır” dedi. 
Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili sonrası Fethiye’de her Salı günü kurulan semt pazarında bu hafta yoğunluk yaşandı. Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Esnaf  Odası Başkanı Adem Hıra, pazardaki kalabalığın tamamen yerli vatandaşlar tarafından oluştuğunu belirterek,  “Geçen yıllara oranla bölgemizde yabancı turist düşüşü var. Geçen yıllarda bu vakitler Pazar yerleri genelde yabancı misafirler ile dolup taşardı. Bu yıl ise çok nadirler” ifadelerini kullandı. 
Pazar tezgahlarındaki ürünlerin fiyatlarında çok büyük fiyat artışının olmadığını da kaydeden Hıra, “Meyve fiyatları mevsim normallerine göre ideal durumda. Fakat sebze fiyatlarında biraz yükseliş görünebilir. Onun da sebebi Yayla Mahallelerimizde daha ürünlerin hasat vermemesidir. Yaklaşık 15 güne Yayla Mahallelerimizde ürünler çıkmaya başlar ve fiyatlarda da düşüşler yaşanır” şeklinde konuştu.

Elif OturakçıElif Oturakçı