BODRUM
Giriş Tarihi : 26-06-2024 13:34

Milli Danscımız Zeynep, Gururlandırmaya Devam Ediyor

Milli Danscımız Zeynep, Gururlandırmaya Devam Ediyor

Bursa’da gerçekleştirilen “Modern Jazz Show Dans Türkiye Şampiyonası’nda, ikisi solo olmak üzere toplam yedi dalda yarışan ilçemizin ilk milli dansçısı Zeynep Mil, katıldığı tüm kategorilerde madalya almayı başardı.

20_23 Haziran'da Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Bursa’da gerçeklesen modern Jazz Show dans Türkiye şampiyonasına tüm branşlarda 2 solo ve 5 grup kategori ile katılan Zeynep Mil, katıldığı tüm yarışmalarda dereceye girerek, 6 Kupa ve 7 Madalya ile ilçemize döndü...

1000’den fazla sporcunun katıldığı yarışmada Show solosu ile Türkiye 2. Jazz solosu ile Türkiye 4.olan Zeynep yurt dışında ülkemizi bireysel olarak da temsil etme hakkını kazandı.

Türkiye Şampiyonası takım yarışmalarında, 5 ayrı kategoride sahne alan Zeynep ve arkadaşları, 5 kategori içinde en zor kategori olarak kabul edilen formasyonlarda, Show ve Jazz kategorilerinde ilk sırayı alarak, Türkiye şampiyonu oldular...

Bodrum Sunu Academy Yıldız Milli takım kadrosunda yer alan milli dansçımız Zeynep Mil ve tüm takım arkadaşlarını tebrik edip, bundan sonra katılacakları yarışmalarda başarılar dilerken, elde edilen başarıda büyük pay sahibi olan değerli antrenörü Daria Şhamko’ ya da teşekkür ediyoruz.

Elif OturakçıElif Oturakçı