Yatağan
Giriş Tarihi : 27-03-2022 17:44   Güncelleme : 27-03-2022 17:44

Yatağan Gençlik Merkezinde 1500 Öğrenciye Ücretsiz Kurs

Yatağan Gençlik Merkezinde 1500 Öğrenciye Ücretsiz Kurs


Yatağan Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Spor İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü İş birliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığının talimatıyla uygulanmasını istediği kurslarla 1500’ün üzerinde e öğrenci katılıyor. 
Edinilen bilgilere göre,  bu kapsam da, Voleybol, hokey, atletizm, Teakwondo, Bayan futbol, Erkek futbol, Bocce, Dart, Satranç, Tenis, Güreş) 8 sanat(Bağlama, Keman, Gitar, Piyano, Halk Oyunları, Resim, Koro, Drama) kategorilerinde talep toplandı, tamamı ücretsiz olan eğitim programlarına açılan kurslara, 1500’ün üzerinde öğrenci katılıyor. 
Açılan kurslara,  Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü,  Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kerim Bender,  AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, ilçe Emniyet Müdürü Emre Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar,  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı  Emrullah Özen,  Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in Danışmanı Emre Güçlü ziyaret ederek hediyeler sundular.  
Kurslara,  7-24 yaş arası çocuklar ve gençler ücretsiz olarak programlara kayıt yaptırabiliyor. 
Kurslara katılan öğrenciler,  İstediğimiz her branşta ücretsiz kursların açılmasından çok memnunuz. Emeği geçen katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu kurslarda hem meslek öğreniyor hem de çok neşeli günler geçiriyoruz’ dediler.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU