Asayiş
Giriş Tarihi : 23-01-2022 12:30   Güncelleme : 23-01-2022 12:30

Suç makinesi tutuklandı

Suç makinesi tutuklandı

Suç makinesi tutuklandı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, tehdit, kasten yaralama ve evden hırsızlık olaylarından 43 suç kaydı bulun şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Menteşe ilçesinde, Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi Amirliğine müracaatta bulunan Y.G. isimli kadın, çamaşır makinesi bozulunca internette bulduğu sabit hatla iletişime geçtiği kişiyi çağırdı.

Eve gelen M.B.U. makineyi tamir ettiğini söyleyerek 500 lira alarak evden ayrıldı. Kadının makinenin çalışmadığını fark ederek dolandırıldığını anlayıp şikayette bulunması üzerine Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ekipler çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada, şüphelinin M.B.U. isimli şahıs olduğu belirlendi.

Şüphelinin Ortaca ilçesinde olduğunu belirleyen ekipler, operasyonla M.B.U'yu gözaltına aldı.

GBT sorgusunda dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, tehdit, kasten yaralama ve evden hırsızlık olaylarından 43 suç kaydı bulunduğu belirlenen zanlı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak, Düğerek Ceza Evine gönderildi.

Zanlının 10 dolandırıcılık, 6 güveni kötüye kullanma, 10 tehdit, 9 kasten yaralama, 5 evden hırsızlık ve 6 hakaret-tehdit suçlarından da firari olduğu tespit edildi.

Öte yandan, Menteşe’de huzur ve güvenin en üst seviyeye taşınması için güvenlik tedbirlerinin büyük bir kararlılıkla uygulanmasına devam edileceği ifade edildi.

AdminAdmin