Politika
Giriş Tarihi : 29-11-2021 10:02   Güncelleme : 29-11-2021 10:02

ÖZDAĞ’DAN MİLAS MESAİSİ

Gelecek Partisi Milas İlçe Teşkilatı, kuruluşunun birinci yılını düzenlediği kahvaltı etkinliği ve pasta keserek kutladı. İlçe Başkanı Murat Sodra bir yıllık faaliyetlerini üyeleriyle ve kamuoyu ile paylaşırken, etkinliğe katılan Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise döviz artışı ile ülke ekonomisinin daha da çıkmaza girdiğini belirterek; “Bütün bu olan biteni dış güçlerin oyunu olarak anlatıyorlar. Kim bu dış güçler? Açıklayın bunları… Dahası kendinizi dünya lideri olarak gösteriyorsunuz ya o halde neden bu tür girişimleri öngöremiyorsunuz? Artık kabul edin. Bu ülkeyi yönetemiyorsunuz. Bu nedenle erken değil, hemen seçim, şimdi seçim diyoruz” dedi.

ÖZDAĞ’DAN MİLAS MESAİSİ
Gelecek Partisi Milas İlçe Teşkilatı, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Şener'inde katılımıyla partilileriyle sabah kahvaltısında bir araya gelerek göreve gelişlerinin 1. yıl dönümünü kutlayarak bir dizi mahalle ziyareti gerçekleştirdi.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından ilçe teşkilatını kurma görevinin verilmesinin üzerinden bir yıl geçtiğini belirten Gelecek Partisi Milas İlçe Başkanı Murat Sodra; “Görevi aldığımız ve teşkilatlanma çalışmalarına başladığımız günden bu yana yönetim olarak her anlamda sahada, vatandaşımızla birlikte olduk. Sadece ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde değil, Muğla’nın dört bir tarafında çalışmalar yürüttük. Kimi zaman ilimizi ve ilçemizi yöneten bürokrat ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldik, kimi zamanda siyasi çalışmalarımız için ilçemizin her köşesini karış karış gezdik, vatandaşımızla buluştuk, onların dertlerini dinledik, çözüm önerilerimizi sunduk. Kendimizi sadece siyasi çalışmalarla sınırlandırmadık. Sanat ve spor faaliyetlerinin de içinde yer aldık.

Öte yandan ilçemiz ve il genelindeki basın kuruluşlarıyla da çok sıkı bir diyalog kurarak, fırsat buldukça basın mensuplarımızla buluştuk, onların görüş ve önerilerini, bize dönük eleştirilerini aldık. İlçe teşkilatı olarak yerel basını gerçekten çok önemsiyoruz. Onlarsız bir siyasi çalışmayı, karanlıkta göz kırpmak olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Son günlerde dövizdeki artışa da değinen Gelecek Partisi Milas İlçe Başkanı Murat Sodra; “Ne yazık ki ekonomideki yanlış kararlar zengini daha zengin, yoksulu da daha yoksullaştırmıştır. Türk lirasının alım gücü azaldıkça vatandaşımızın geçim sıkıntısı daha da arttı. Esnaf sattığı ürünü yerine koyamazken, vatandaş ise her gün değişen fiyat etiketleri karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda.

Son günlerde ülkenin ekonomik gidişatını protesto için sokağa çıkan vatandaşlarımızı da buradan uyarmak istiyoruz. Elbette yaptıkları anayasal bir hak ancak olası provakatif girişimlere de dikkat etmeliler. Haklı iken haksız duruma düşmemeliler” dedi.

ERDOĞAN’A DÖVİZ ARTIŞI ÜZERİNDEN YÜKLENDİ…

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise konuşmasına, son günlerde Türkiye ekonomisinde yaşanan belirsizlikle başladı. Özdağ; “Sayın Cumhurbaşkanı her fırsatta faizin enflasyonunu tetiklediğini ileri sürüyor. Bu nedenle Merkez Bankası’nın faiz oranlarını düşürmesi tavsiyesinde bulunuyor. Hatta son iki yılda sürekli Merkez Bankası’nın başkanları değişti. Gelinen noktada açıklanan faiz % 15’lerde ancak bankalara gittiğinizde ise daha yüksek rakamlarla kredi alıyorsunuz. Elbette faiz enflasyonu tetikleyen bir husus ancak öncelikle bazı tedbirleri aldıktan sonra bunu yaparsınız. Ne yazık ki alınan hiçbir tedbir yok. Zaten Sayın Erdoğan sadece ekonomide değil, her konuda kimseyi dinlemiyor. Hiçbir uzmanın görüşüne itibar etmiyor. Adeta bugünkü sistem Sayın Erdoğan için yapılmış! Siz Türkiye’yi tek bir adama teslim ederseniz sonuçları da bu şekilde tecelli eder.

Sayın Erdoğan, ‘Nas Suresi’ni kaynak göstererek faizin haram olduğunu söylüyor. Evet faiz dinimizce haram kılınmıştır. Madem öyle faizi sıfıra indir. Haydi buyur yap! Önünde engel mi var? Dahası, Sayın Erdoğan Türkiye ne zamandır Din kurallarıyla yönetilen bir ülke oldu? Hani Cumhuriyet, hani demokrasi, hani laiklik?

O beğenmediğiniz parlamenter sistem, eksikleriyle, hatalarıyla bugünkü sistemden daha iyiydi. En azından o günlerde milletimiz, bugün yaşadıklarını yaşamıyordu. Hani meclisin rolü daha da artacaktı? Bakın bakalım milletvekilleri bugünkü sistemin neresindeler? Buyursun gelsin Muğla Milletvekilleri, birlikte sokağa çıkalım. Vatandaşı, esnafı dinleyelim. Bakalım vatandaşın derdi neymiş? Hangi soruna milletvekili olarak çözüm üretebiliyorlar? dedi”.

“PROVOKATÖRLERE DİKKAT!”

Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, son günlerde vatandaşın hayat pahalılığını protesto etmek için sokağa çıkmasını da değerlendirirken; “Elbette her vatandaşımızın bu tür protesto eylemleri anayasal bir haktır ancak protesto eyleminin ne şekilde yapıldığı önemlidir. Doğrusu devletin ilgili birimlerine haber vermek şartıyla insanlarımız sokağa çıkabilir, mesajını hükümete iletebilir. Çünkü birileri pusuda bekliyor! Bu türden eylemler tam da iktidar partisinin istediği türden eylemlerdir. Sokağa çıkan herkesi terörist, vatan haini ilan etmek için hazır bekliyorlar. Bu nedenle buradan vatandaşlarımıza sağduyu çağrısında bulunuyoruz. Çıkın, söylemek istediğiniz her şeyi söyleyin ancak sizi provoke etmek isteyenlere dikkat edin” dedi.

“BİZİ HAİNLİKLE SUÇLAYANLAR AYNAYA BAKSIN”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun, % 49.5 ile seçilmiş son başbakan olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Sayın Genel Başkanımız ile birlikte partiden ayrılanları yani bizleri ihanetle suçluyorlar. Kendileri de Refah Partisi’nden ayrılarak AK Parti’yi kurmadılar mı? Kendileri yapınca hain olunmuyor, biz yapınca hainiz öyle mi? Sayın Davutoğlu’nun başbakan olduğu döneme bir baksınlar. Türkiye’nin iç ve dış borcuna, Türk lirasının dolar karşısındaki değerine, faiz oranlarına… Kısaca her alanda Türkiye, bugünden çok daha iyi bir durumdaydı” dedi.

“HEMEN SEÇİM, ŞİMDİ SEÇİM DİYORUZ”

Cumhur İttifakı olarak erken seçime hayır denildiğine dikkat çeken Özdağ; “Demokrasilerde muhalefetin eleştirmesi normaldir. AK Parti ve MHP’nin dışındaki partiler sürekli vatandaşın arasında, esnafın yanında. Onları dinliyor. Taleplerini alıyor ve kürsüden bunları ülkeyi yönetenlere iletiyorlar. Millet geçim derdinde! Mutfaklarda yangın var! Yangın, mutfakta başlarsa buna hiçbir hükümet dayanamaz. Tek adam sistemi Türkiye’ye uymadı. Bunu her alanda görmek mümkün... O halde neden ısrar ediliyor anlamak mümkün değil.

Becerisizliklerini ‘dış güçler, dış mihraklar’ diyerek suçu başkalarının üzerine atmaya, bizleri kandırmaya çalışıyorlar. Kim bu dış güçler? Söyleyin de bilelim. Siz dünya liderisiniz ya, siz dünyada sözü geçen bir lidersiniz ya bu dış güçlere niye engel olamıyorsunuz?

Almanya, İngiltere ve Fransa Avrupa’nın en güçlü ülkeleri… Bizdeki makam aracı ve lojman sayısı onlardakinin üç katı… Nedir bu israf? Kendileri üç-beş yerden maaş alıyor, vatandaşı da açlığa mahkum ediyorlar. Eğer vatandaşın tasarruf etmesini istiyorsan önce tasarrufa sen başlayacaksın.

Sözün kısası, ülke gerçekten liyakatten uzak eller tarafından yönetiliyor. Gelecek Partisi olarak erken seçim demiyoruz. Hemen seçim, şimdi seçim diyoruz. Mademki kendinize bu kadar güveniyorsunuz hodri meydan o zaman” dedi.

“OYLARI DÜŞÜNCE BARAJ AKILLARINA GELDİ”

2018’de seçim barajının 50+1 olduğunu ve Erdoğan’ın da cumhurbaşkanı olarak bu oy oranıyla seçildiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Özdağ; “Bugünlerde seçim barajının 40+1’e inmesini gündeme getiriyorlar. Baktılar ki 5+1’i alamayacaklar, oyları yetmeyecek. Şimdi barajı düşürelim derdindeler. Bugün iki partinin oyları % 40’n da altında. Onlara bu bile fazla! İkisinin toplamı % 10’u bile bulmamalı!” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından ilçe teşkilatının birinci kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlanan pasta; Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, İlçe Başkanı Murat Sodra ve diğer partililer tarafından birlikte kesildi.

Kahvaltı etkinliğinin ardından partililer,  ilçemize bağlı Ketendere ve Kafaca Mahallelerine giderek vatandaşlarla buluştu. Partiye katılım sağlayan ve çoğunluğu gençlerden oluşan katılımcılara rozetlerinin takılmasıyla etkinlik son buldu.

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.43 (1).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.43 (2).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.43 (3).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.43.jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.44 (1).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.44 (2).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.44 (3).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.44 (4).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.44 (5).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.44.jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.45 (1).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.45 (2).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.45 (3).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.45 (4).jpeg

 

WhatsApp Image 2021-11-29 at 10.34.45.jpeg

AdminAdmin