Bodrum
Giriş Tarihi : 07-05-2022 00:35   Güncelleme : 07-05-2022 00:41

Osman Gökmen'den Başkan Aras'a Tepki

Osman Gökmen'den Başkan Aras'a Tepki


"İŞ YAPMAYA GÖNLÜ YOK"
Bodrum Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. 
On bir gündem maddesinin ele alındığı toplantıya, Belediye Başkanı Ahmet Aras'a borçlanma yetkisi veren madde damgasını vurdu.
Belediye meclis toplantısında kendisine borçlanma yetkisinin verilmesini öngören madde oylandığı sırada MHP'li meclis üyesi Bahattin Kul'un sözleri üzerine konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, dikkat çekici ifadeler kullandı. 
Bodrum Belediyesi olarak kamu bankalarından kredi alamadıklarını ve kamu imkanlarından faydalanamadıklarını öne süren Aras, “Biz Yunan belediyesi miyiz?" diyerek sitem etti.
Aras'ın konuşmasının ardından AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yaptı.
"İŞ YAPMAYA GÖNLÜ YOK"
İlçe Başkanı Gökmen, "Bodrum adına üzülüyorum gerçekten" diye başladığı paylaşımında, "Bodrum Belediye başkanı kadar iş yapmayıp da bu kadar yaygara yapabilen başka bir 'seçilmiş görünümlü atanmış' yoktur" ifadelerini kullandı.
Paylaşımında, "Piyangodan belediye başkanı seçilmiş beyefendi şimdilerde poz üstüne pozlar vermekte. Pozların hepsi de 'çalışıyor gibi çek panpa' kıvamında." ifadelerine yer veren Gökmen, şöyle devam etti:
"Kamu bankalarından kredi alamama yalanı: Kamu bankalarından siyasi müdahalelerle kredi almayı 2001 krizi öncesi iyi bilirdi bu işgüzarlar. 40 milyar dolar içini boşalttıkları kamu bankalarından artık kredi almak İçin tek gereken şey kredibilite. Başka bir şeye gerek yok.Kamu bankalarından kredi alamıyorsa alamama nedeni belediyenin kredibilitesindendir. Hiçbir banka geri ödenmesinden endişe etmeyeceği krediyi vermemezlik yapmaz.
"REDDEDİLEN TEK PROJE VARSA BELİRTSİN"
Projelere destek verilmediği yalanı: Daha öncede ilan ettim tekrar ilan ediyorum ve soruyorum. Bodrum belediyesinin sunulmuş olup da bakanlıklarca reddedilen tek bir projesi var ise buyursun belirtsin. Ertesi sabah ilk uçakla Ankara’ya birlikte gidelim. Ama sunamazlar, çünkü ortada bakanlıklarımıza usulüne uygun sunulmuş tek bir proje yok.
"YUNAN BELEDİYESİ Mİ ?"
Bu soruyu siz değil tüm Bodrumlular her gün soruyor. Ne altyapı ne üstyapı ne de belediyecilik hizmetlerinde neredeyse Yunan  adalarındaki belediyelere özenecek hale gelen Bodrumlular, acaba Kalimnos Belediyesinden hizmet alsak daha mı iyi olur diye düşünecek kadar çaresiz durumda. Özetle bırakın bu Yalan siyasetini de iş yapın,en azından iş yapmaya çalışın." 

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU