Ortaca
Giriş Tarihi : 21-06-2022 11:48

Ortaca’da festival coşkusu başladı

Ortaca’da festival coşkusu başladı


Muğla'nın Ortaca ilçesinde belediye tarafından düzenlenen “25'inci Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali” kortej yürüyüşü ile başladı.
Ortaca Belediyesi önünden başlayan korteje Kaymakam Meral Uçar, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Mehter takımı eşliğinde devam eden kortej yürüyüşü, Beşköprü Mahallesi'ndeki festival alanında son buldu. 
Etkinlikte folklor gösterisi sunuldu ve protokol üyeleri ile vatandaşlar festival alanında kurulan stantlar gezdi.
Festival açılışında konuşan Ortaca Kaymakamı Uçar, festivallerin, kutlandığı yörelerdeki birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini belirterek, etkinliklerin huzurlu ve eğlenceli bir ortamda geçmesini temenni etti.
Milletvekili Gökcan da festivalin, ilçenin tanıtımına ve turizmine katkı sağladığını, salgın nedeniyle ara verilen etkinliklerin kaldığı yerden devam ettiğini vurguladı.
Festivalin bu yıl 25’incisinin düzenlendiğini hatırlatan Gökcan, “Mehteran eşliğinde düzenlenen korteje katılarak Ortacalı hemşerilerimizi selamladık. Geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren Ortaca Belediye Başkanımız Alim Uzundemir'in memleket sevdasını biliyoruz. Kıymetli başkanımıza festival ve çalışmaları için teşekkür ederim. Muğla’mız ve Ortaca’mız için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.
Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ise salgından dolayı iki yıl ara verdikleri festivali tekrar düzenlemekten mutluluk duyduklarını ifade etti.
Mehteran gösterisi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Daha sonra sahne alan sanatçı İrem Derici, vatandaşlara coşku dolu bir gece yaşattı. 
Festival, 26 Haziran'da sona erecek.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU