Marmaris
Giriş Tarihi : 09-04-2022 20:45

Örnek Köy Projesini Saha Çalışmaları Başladı

Örnek Köy Projesini Saha Çalışmaları Başladı

Örnek Köy Projesini Saha Çalışmaları Başladı
Muğla Valiliği himayesinde, OPET Petrolcülük A.Ş. ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan “Örnek Köy Projesi” kapsamında, 9 köyde gerçekleştirilecek çalışmaların ilki Marmaris ilçesine bağlı Bayır Mahallesi’nde başladı.  
Bölgede kurulması planlanan kooperatif ve bölgede gerçekleştirilecek çalışmaları değerlendirmek üzere yapılan çalışmaya Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Marmaris İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerinin yanı sıra OPET yetkilileri, mimarlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden akademisyenler, muhtar ve mahalle sakinleri katıldı.
Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal kalkınma ve Örgütlenme Şubesi tarafından kurulacak kooperatif ile ilgili olarak 20 kadın üreticiye yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
“Örnek Köy Projesi”nin paydaşları Bayır’daki rehabilitasyon çalışmaları kapsamında, Çınar Tabiat Alanı ve etrafındaki kafenin yenilenmesi, okulun boyanması, satış stantlarının hazırlanması ve köydeki evlerin dış cephe boyanması çalışmalarını yerinde inceledi.  

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU