Spor
Giriş Tarihi : 11-10-2014 06:50   Güncelleme : 11-10-2014 06:50

Ören’de boğa güreşi

Milas Belediyesi ile Ören Gençlik ve Spor Derneği tarafından organize edilen “Boğa Güreşi” Pazar günü yapılacak. 

Ören’de boğa güreşi
Milas’ta Ören’de yapılacak olan Boğa Güreşi Pazar günü düzenlenecek. Yaklaşık olarak 130 boğanın katılacağı müsabakalara Ören’de stadyumun yanında boğa güreşine uygun hale getirilen alanda yapılacak. 
çok sayıda güreş severin takip etmesi beklenen etkinlikle açıklamada bulunan Ören Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Fatih Özbey, güreşlere Milas’tan yaklaşık olarak 10 boğanın katılacağını ifade ederek şuana kadar 130 boğa sahibinin güreşlere katılmak için müracaat ettiğini söyledi. 
Boğa güreşinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ise vatandaşların güreşleri en iyi şekilde izlemeleri için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. 
Güreşlerde herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için güreş severlerin alandaki görevlerinin uyarılarını dikkate alması ve uyması gerektiğinin altını çizen Başkan Yardımcısı Mat; “Boğa güreşinin aynı zamanda ilçemizi ve Örenimizi tanıtmak için bir fırsat olduğunu çok iyi biliyoruz. Umarım sorunsuz ve güzel bir güreş olur” dedi.
 
 
 
 
 
AdminAdmin