Muğla
Giriş Tarihi : 08-06-2022 15:00

Okul Sporları Hentbol Küçük Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası başladı

Okul Sporları Hentbol Küçük Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası başladı

Okul Sporları Hentbol Küçük Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası başladı

Okul Sporları Hentbol Küçük Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası heyecanı Muğla’da başladı. Organizasyona 14 ilden 16 takım ve 256 sporcu katılıyor.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen 2021 – 2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Okul Sporları Hentbol Küçük Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası heyecanı Muğla’da başladı.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası Menteşe Spor Salonunda yapılan açılış seremonisi ile start aldı. 
Sporcuların ve antrenörlerin katılımı ile gerçekleşen açılış seremonisinde konuşan Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu, şampiyonanın dostluk içerisinde geçmesini temenni ederek, “Muğla Gençlik ve Spor Ailesi olarak tüm takımlara başarılar diliyoruz” dedi.
Menteşe Spor Salonunda erkekler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Spor Salonunda ise kızlar 5 gün boyunca Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek.
Küçük Erkeklerde ilk maç Mersin Ali Kuşçu Ortaokulu ile Bingöl İnönü Ortaokulu arasında, Küçük Kızlarda ise Adana Akkapı Ş. Kemal Yüzgeç Ortaokulu ile Antalya N.K. ve Ali Oğuz K. Ortaokulu karşılaşmaları ile başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yapılan Okul Sporları Hentbol Küçük Erkekler ve Kızlarda Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Bingöl, Bursa, Elazığ, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Manisa, Mersin ve Tokat’tan 8 erkek, 8 kız takımı kıyasıya mücadele edecek.
14 ilden 16 takımın katıldığı toplam 256 sporcunun mücadele edeceği karşılaşmalar 5 gün sürecek. Kızlarda ve Erkeklerde İlk üç gün boyunca günde dört maç yapılacak. Son iki günde de yarı final ve final maçları ile turnuva tamamlanacak ve şampiyonlar kupalarına kavuşacak.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU