Milas
Giriş Tarihi : 05-06-2022 16:31   Güncelleme : 05-06-2022 16:35

Milas’a doğalgaz müjdesi

Milas’a doğalgaz müjdesi

Milas’a doğalgaz müjdesi
AK Parti Muğla Milletvekili Sayın Yelda Erol Gökcan, Milas doğalgaz hattı projesi için kamulaştırma işlemlerine ilişkin kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlandığını bildirdi.
Doğalgaz yatırımının Milas’a hayırlı olmasını dileyen Gökcan , “Milas ilçemizin doğalgaz hattı projesi için BOTAŞ tarafından yapılacak kamulaştırma işlemlerine ilişkin Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan karar, 3 Haziran tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Bir kez daha doğalgaz yatırımımız ilçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.
3 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararında şu ifadelere yer verildi:
“Milas ilçesi Doğalgaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla ekli haritada gösterilen güzergaha isabet eden taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazlar mülkiyet şeklinde ya da daimi/geçici irtifak hakkı kurmak suretiyle Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU