Milas
Giriş Tarihi : 27-11-2021 21:14   Güncelleme : 27-11-2021 21:14

Milas Arama ve Kurtarma eğitimi çalışmalarını sürdürüyor

Milas Dağcılık Arama ve Kurtarma Operasyon Birimi, Özel Milas Bilim Anadolu Lisesi 9 ve 10. Sınıf öğrencilerine “Doğal Afetler Farkındalık” eğitimi verdi.

Milas Arama ve Kurtarma eğitimi çalışmalarını sürdürüyor

Milas Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü bünyesinde geçtiğimiz yıl oluşturulan Arama ve Kurtarma Operasyon Birimi, yaklaşık dört ay önce başlattığı deprem, sel, yangın, ilkyardım gibi teorik ve ip bağlama teknikleri eğitimlerini her hafta Çarşamba günü 19.30 – 21.30 saatleri arasında kulüp binasında sürdürmekte.
Temel kuruluş amacı, kamu ve özel kurum kuruluşlarda “Doğal Afetler Farkındalık” eğitimleri vererek özellikle gençler arasında bilinci yükseltmek olan Arama ve Kurtarma Operasyon Birimi, kendilerine başvuruda bulunan Özel Milas Bilim Anadolu Lisesi 9 ve 10. Sınıf öğrencilerinden 40 kişiye pandemi kuralları çerçevesinde bir saatlik eğitim verdi.
Oldukça verimli geçem eğitimin sonunda Okul Müdürü Doğan Şafak, bu tür eğitim ve etkinliklerin sivil toplum kuruluşları tarafından yapılmasının öğrenciler üzerinde daha etkili olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Yıllardır imkânları doğrultusunda, doğal afetlere müdahale etmeye çalışan itfaiye ve kolluk hizmetlerine yardımcı olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Arama ve Kurtarma Operasyon Birimi Sorumlusu Mehmet Nergiz, “Öğretmen ve öğrencilerimizin derneğimizdeki eğitimlere katılmak istemeleri bizleri sevindirdi. Emeği geçen ekip arkadaşlarım başta olmak üzere okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerine katılımları için teşekkür ederiz” dedi.

AdminAdmin