Milas
Giriş Tarihi : 13-10-2014 06:54   Güncelleme : 13-10-2014 06:54

Meydan otopark oldu

Tarihi Çöllüoğlu Hanı’nın arka tarafındaki meydanın otopark olarak kullanılması ve duruma müdahale edilmemesi vatandaşlardan tepki topluyor. Meydanda neredeyse her gün araç trafiğini kilitleyen çok sayıda hatalı park yapılıyor. 

Meydan otopark oldu
Milas’ta günden güne artan park sorununun önüne geçilemiyor. Özellikle şehir merkezindeki dar sokaklarda ve meydanlarda yapılan hatalı parklar, vatandaşları mağdur ediyor. Olası bir acil durumda ambulans, itfaiye gibi araçların asla ilerleyemeyeceği bir durum oluşturan hatalı parklar, yetkili kurumların ilgisizliği nedeniyle çözülmeyi bekliyor.
Tarihi Çöllüoğlu Hanı arkasındaki ‘Belediye Meydanı’ olarak isimlendirilen alanda deyim yerindeyse meydanlıktan çıktı. Hemen hemen her gün çok sayıda araç, meydan olarak düzenlenen yere park yapıyor. Peyzaj düzenlemesiyle tarihi hanı tamamlayan bir yapı teşkil eden meydanda yapılan bu hatalı parklar ciddi bir görüntü kirliliği yaratıyor. Park yapılmaz levhalarının alınıp kenara atıldığı yerde başlayan hatalı parklar arastanın diğer sokaklarına kadar ilerliyor. Özellikle salı günleri hatalı parkların arttığına dikkat çeken çevredeki esnaf ve vatandaşlar, hatalı parklara müsaade edilmemesini istiyor.