Spor
Giriş Tarihi : 23-01-2022 16:16   Güncelleme : 23-01-2022 16:16

MARMARİS 1923 SPOR KULÜBÜ’NÜN TURNUVAYA ALINMADIĞI İDDİA EDİLDİ

MARMARİS 1923 SPOR KULÜBÜ’NÜN TURNUVAYA ALINMADIĞI İDDİA EDİLDİ

MARMARİS 1923 SPOR KULÜBÜ’NÜN TURNUVAYA ALINMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Marmaris 1923 Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Görkem Dinç, 1,2,3 Şubat tarihlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde, süper Lig ve profesyonel takımların altyapılarının katılacağı turnuvaya Marmaris 1923 Spor Kulübü Futbol Takımının sporcularının, Marmaris Belediyesi Spor Kulübü Başkanının talimatı ile katılımın yasaklandığını ileri sürdü.

Yaptığı yazılı açıklamayla duruma tepki gösteren Dinç, “Çocuklarımızın üzerinden ellerinizi çekin. Sporun içine siyaset bulaştırarak, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayalleri ile oynamayın” ifadelerini kullandı.

Marmaris 1923 Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Görkem Dinç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Marmaris 1-3 Şubat 2022 tarihleri arasında ilçesinde küçük yaş gruplarının katılacağı bir turnuva düzenleneceğini belirtti.

“MARMARİS BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ BAŞKANININ TALİMATI İLE TURNUVAYA KATILMAMIZ KESİNLİKLE YASAKLANMIŞ”

Süper Lig ve profesyonel takımların altyapılarının katılacağı bu organizasyonda Marmaris 1923 Spor Kulübü sporcularının da yer alabilmesi, hayallerine ve hedeflerine ulaşabilmeleri ve kendilerini gösterebilmeleri için turnuvaya katılım başvurusu yaptıklarını vurgulayan Dinç, açıklamasında, “Marmaris 1923 Spor Kulübü Futbol Takımının sporcularının bu turnuvaya katılması yasaklanmış. Kim ya da kimler tarafından? Marmaris Belediyesi Spor Kulübü Başkanının talimatı ile turnuvaya katılmamız kesinlikle yasaklanmış. Marmaris İlçesinde bu organizasyonu düzenleyecek olan hocalarım ile yapmış olduğum görüşmede kendilerinin çok üzgün olduğunu ve Marmaris 1923 Spor Kulübünü yapacakları organizasyona alamayacaklarını dile getirmişlerdir.” ifadelerine yer verdi.

“SPORCULARIMIN GELECEĞİ İLE OYNAMAK NE HADDİNİZE”

Açıklamasını, “Şimdi Marmaris Belediyesine soruyorum. Ne yapmaya çalışıyorsunuz?” diye sürdüren Dinç, şöyle devam etti:

“Marmaris 1923 Spor Kulübü Futbol Takımında oynayan çocuklar hangi ilçede yaşıyor? Müsabakalarda hangi İlçeyi temsil ediyor? Almış olduğu başarılı sonuçlar, kazandığı kupa ve madalyalar, yetiştirdiği ve profesyonel takımlara gönderdiği sporcuları hangi İlçe adına yapıyor? Unuttuysanız tekrar hatırlatayım. Bu kulübün ismi Marmaris 1923 Spor. Bugüne kadar yaptıklarınız yetmedi mi? Çocuklarımızın geleceği ve hayalleri ile oynamanıza asla izin vermeyeceğim. ‘Marmaris 1923 Spor Kulübü bu turnuvaya alınmayacak. Eğer turnuvaya alınırsa, onları bunları şunları yapmam’ diyerek ne yapmaya çalışıyorsunuz? Marmaris 1923 Spor Kulübünü lekelemek, kırmızı kalemle üstünü çizdim demek, sporcularımın geleceği ile oynamak ne haddinize. Sporun içine siyaset bulaştırarak, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayalleri ile oynamayın.”

Dinç, “Saygıdeğer velilerimizin, sporsever halkımızın, spor kamuoyunun, kamu kurum ve kuruluşlarının dikkatine...!!!!!” ifadeleriyle sonlandırdığı paylaşımın sonuna, Marmaris Belediyesi’ni, Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Osman Gürün’ü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni de ekledi.

 

AdminAdmin