Muğla
Giriş Tarihi : 14-05-2022 17:31

Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka Vali Tavlı’yı ziyaret etti.

Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka Vali Tavlı’yı ziyaret etti.

Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka Vali Tavlı’yı ziyaret etti.
Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret Etti.
Şeref defterinin imzalanmasının ardından yapılan görüşmede Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Orhan Tavlı yeryüzü cenneti olarak bilinen Muğla’nın tarihi, turistik, tarımsal ve ekonomik potansiyelleri hakkında bilgi verdi.
Muğla’nın Muhteşem doğası, zengin tarihi birikimi, kültürel çeşitliği ve eşsiz doğal güzelliklerinin bahseden Vali Orhan Tavlı, Muğla’nın kadim tarihinde farklı kültürlere ve büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığını, insanlığa ait ortak değerlerin kültür turizmine kazandırılması konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi. 
Muğla’daki turizm, eğitim, sağlık, spor ve yatırım olanakları ile ticari ve ekonomik işbirliği olanaklarının da ele alındığı ziyarette Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka Muğla’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.
Ziyarette Prizrenliler Derneği Başkanı Nezih Liman, Basın Danışmanı Fuad Damka ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Cömert hazır bulundu.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU