Milas
Giriş Tarihi : 31-05-2022 00:27

Kaymakam Böke Minik Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kaymakam Böke Minik Öğrencilerle Bir Araya Geldi

MİLAS KAYMAKAMI MUSTAFA ÜNVER BÖKE HAVVA ERSOY ANAOKULU MİNİK ÖĞRENCİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke Milas Havva Ersoy Anaokulu “Minik Eller Büyük İşler” atölye çalışma etkinlikleri kapsamında  eğitim gören öğrencilerle biraraya geldi.
Milas Havva Ersoy Ana Okulu’nda gerçekleştirilen programa Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin yanısıra eşi Gülşah Böke, kurum amir/müdürleri öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın proje tanıtımı, minik öğrencilerin şiirler okuması, halk oyunları gösterisi, okul öğretmenlerinin kaşık oyunuyla devam eden program Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin etkinliğe katılan üniversite öğrencilerine teşekkür belgesi takdim etmesiyle devam etti.

 Yürütülen çalışma;60-72 aylık öğrencilerin yöresel ve kültürel anlamda farkındalığının artmasına, Milas’ın coğrafi işaret alan halısına ve kilimine yer verilmesine ve yine coğrafi işaret alan zeytinimize zeytin yaprağına ve çekirdeğine  ,bunların yanında antik  dönem materyallerinin minik ellerle buluşmasına katkı sağlamak amacıyla yürütülmektedir.
  Anaokulu ve yüksek okulun iş birliği içinde yapılan çalışmalar okul öncesi çağındaki öğrencilerin çifte koordinasyon, ince motor becerilerinin koordinasyonu , özdenetim, özgüven geliştirme, bağ kurma, yaratıcılığa teşvik etme , benlik saygısını güçlendirme, iş birliği içinde çalışmayı öğrenme,paylaşma ve yardımlaşma gibi sosyal duygusal,bilişsel gelişimlerine katkı sağlamaktadır.
Program öğrencilerin yapmış oldukları el sanat  ürünlerinin sergilendiği stantların gezilmesiyle son buldu.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU