Muğla
Giriş Tarihi : 13-05-2022 15:43

KAMYONCULARIN GARAJ İSYANI

KAMYONCULARIN GARAJ İSYANI

KAMYONCULARIN GARAJ İSYANI
Muğla’nın Menteşe ilçesinde, tır ve kamyon şoförleri kentte kamyon garajı olmamasına isyan etti.
Yaklaşık 7 yıldır garajlarının olmadığını ve araçları şehir içine park ettiklerini belirten kamyon şoförü Gökhan Koçer, “Bu şehrin her şeyini biz getiriyoruz ama bu şehir bize bir yuva sağlayamıyor” diyerek duruma tepki gösterdi.

Menteşe ilçesinde faaliyet gösteren tır ve kamyon şoförleri, kentte kamyon garajı bulunmaması nedeniyle araçlarını ulaşım ve güvenlik riskinden dolayı şehir içinde bazı noktalara park etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin, yol kenarlarında duran araçları için ‘Kamyon garajına götürün’ uyarısı yaparak tutanak tuttuğunu öne süren şoförler, araçlarını eski garaj yerine getirdi.
Garajlarının olmamasına tepki gösteren şoförler, yetkililerden kendilerine garaj yeri tahsis edilmesini istedi.
“TUTANAK VAR, GARAJ YOK”
15 yıldır kamyon şoförlüğü yaptığını söyleyen Mehmet Karakoç, kamyon garajı olmadığı için araçlarını şehir içine park etmek zorunda kaldıklarını söyledi.
Karakoç, tepkisini şöyle dile getirdi:
Belediyeden yer talep ettiklerini, ancak doğru dürüst bir yer gösterilmediğini ve karşılık alamadıklarını anlatan Karakoç, “Yer talep ediyoruz ama yer gösterilmiyor. Eski kamyon garajına çektik arabaları. 6-7 yıldır bu iş böyle. Bugün arkadaşların çoğuna tutanak tutuldu. 'Kamyon garajına götürün' diye uyarı geldi ama kamyon garajı yok. Belediyemizde bir tutarsızlık var. Kamyonculara sahip çıkılmasını istiyoruz.” diye konuştu.
Eski garaj yerinde mevcut ofisin ve gerekli malzemelerin bulunduğunu söyleyen Karakoç, “Özlüce taşıma kooperatifinin ofisi duruyor burada. Mevcut kurulu bir düzen var zaten. Biz bu yerin bize verilmesini istiyoruz. Burada malzemeler, evraklar, dosyalar hepsi var Çay ocağından tutun güvenlik kamerası sistemine kadar her şey hazır şuan da” dedi.
“BİZ BU ARABALARI NEREYE KOYACAĞIZ?”
Bir diğer kamyon şoförü Gökhan Koçer de kamyon garajları olmadığı için araçlarını trafik akışını engellemeyecek yerlere bıraktıklarını söyledi.
Zabıta ekiplerinden uyarı geldiğini ifade eden Koçer, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:
“Depolarımız en kötü 15 bin lira mazot alıyor. Bir lastik olmuş 8 bin. Akülerimizin çalınıyor. Arabamızı koyacak yer bulamıyoruz. Bu şehrin her şeyini biz getiriyoruz ama bu şehir bize bir yuva sağlayamıyor. Şuan bulunduğumuz yerden belediye bizi çıkardı. Burası kamyon garajımız, yeni inşaat yapılacak dediler, yapılmadı 5-6 seneden beri. Şoförler odası başkanımızla da görüştük az önce buradaydı kendisi. Gerekli yerler ile görüşeceğini söyledi. Daha cevap gelmedi ondan da. Zabıtalar bize 'Yarın arabalar yine aynı yerde olursa ceza yazacağız' dediler. Biz bu arabaları nereye koyacağız.”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise Muğla Kamyoncu, Otomobilci ve Şoförler Esnaf Odası ile görüşüldüğünü, garaj için uygun yer arandığı belirtildi.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU