Muğla
Giriş Tarihi : 08-06-2022 14:52

Görev şehidi alev savaşçısının bayrağını oğlu devraldı

Görev şehidi alev savaşçısının bayrağını oğlu devraldı

Görev şehidi alev savaşçısının bayrağını oğlu devraldı

Muğla’da görev dönüşü araba çarpması sonucu hayatını kaybeden görev şehidi orman muhafaza memurunun bayrağını oğlu devraldı. Orman Genel Müdürlüğü alımları için 9 Mayıs'ta Ankara'da mülakata giren oğul orman mühendisi olarak Muğla'ya atandı.
Alev savaşçısının oğlu Sercan Eken; "Alım sürecini babamla heyecanla bekliyorduk. Ben işe girersem emekli olacaktı. Bu haberi alamadan maalesef vefat etti. Atanınca elim telefona gidip babamı aramak istedi. Babamdan aldığım bayrağı ömrümün sonuna kadar gururla taşıyacağım" dedi.

Muğla’da 28 Mayıs’ta geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden görev şehidi orman muhafaza memuru Mustafa Ersal Eken’in oğlu Sercan Eken, Orman Mühendisi olarak Muğla’ya atandı.
Çetibeli Kontrol Noktasında görevli orman muhafaza memuru 63 yaşındaki Eken’in, orman mühendisi olan oğlu Sercan Eken, Orman Genel Müdürlüğü alımları için 9 Mayıs'ta Ankara'da mülakata girdi.
Eken ve babası mülakat sonucunu merakla beklemeye başladı. Hatta babası Eken’e, “Sen atanırsan ben emekli olurum” dedi.
SINAV SONUCUNU GÖREMEDİ
Baba Eken'e, 28 Mayıs’ta görevden döndüğü sırada, Ula-Köyceğiz karayolunda siyah bir cip çarpıp kaçtı. İhbar üzerine kaza yenine sevk edilen sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Eken’in olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.
Vefat eden orman muhafaza memuru için Orman Bölge Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.  Evli ve 2 çocuk babası Eken'in cenazesi, törenin ardından Yatağan Bahçeyaka Mahallesinde gözyaşları içinde toprağa verildi. Kaçan araç sürücüsü jandarma tarafından yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 
OĞLU MUĞLA’YA ATANDI
Görev şehidi Eken’in oğlu Sercan’ın mülakat sonucu elim kazadan 10 gün sonra açıklandı. Orman Mühendisi Sercan Eken, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman Mühendisi olarak Muğla Orman Bölge Müdürlüğü emrine atandı.
Eken, sınav sonucunun kendisini çok duygulandırdığını söyledi.
Sonuçlara bakmak için Orman genel Müdürlüğü sayfasına girdiği zaman duygusal olarak çok kötü olduğunu belirten Eken, "Orman Genel Müdürlüğü alımları açıklandı. 9 Mayıs'ta Ankara'da mülakatlara girmiştim. Babamla birlikte mülakat sonucunu bekliyorduk. Atanırsam emekli olacağını söylemişti.” dedi.
Eken, alım sürecini babasıyla birlikte heyecanla beklediklerini de anlatarak, “Bu malum kaza olunca babam bu haberi alamadan maalesef vefat etti. Dün saat akşam 9:30 gibi sonuçlar açıklandı. Sayfaya girince tabi ki çok kötü oldum. Elim telefona gidip babamı aramak istedi. Babamdan aldığım bayrağı ömrümün sonuna kadar gururla taşıyacağım" dedi.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU