Spor
Giriş Tarihi : 13-10-2014 06:51   Güncelleme : 13-10-2014 06:51

Futbolun alt yapı ustası Milas’ta

Dünyaca ünlü eski Hırvat futbolcu Zlatko Maric en iyi sporcuyu seçmek için Milas’a geldi.

Futbolun alt yapı ustası Milas’ta
Dünya futbolunun alt yapı ustalarından Zlatko Maric, Milas’ta minik sporcular için düzenlediği antrenmanda futbolun inceliklerini anlattı. 
Milas Şehir Stadyumunda saat 12.00’de düzenlenen antrenmanı velilerde ilgiyle izledi.
Cumartesi günü Milaslı genç futbolcularla bir araya gelen Zlatko Maric, antrenmanda genç futbolcuların çoğunu çok yetenekli bulduğunu dile getirdi. Antrenman sırasında antrenörlere de bazı notlar aktaran Maric, oyuncular metotlu ve disiplinli çalıştırıldığı takdirde çok iyi yerlere geleceklerini kaydetti.
Zlatko Maric, Milas’ta çok iyi karşılandığını ve burada bulunuyor olmaktan çok memnun olduğunu ifade etti. Milas’a yeniden gelmeyi çok istediğini dile getiren Zlatko Maric, çocukların ilgisi için de teşekkür etti. 
Bodrum’da kamp
Türkiye'ye kendi okulunu açmaya gelen Zlatko Maric ve ekibi öncelikle 19-20-21 Ağustos tarihleri arasında Bodrum’da ileri futbol tekniklerini göstereceği kısa bir kamp düzenliyor. Maric'in açacağı futbol okulunun açılışına ön hazırlık olacak olan bu kampa 8-18 yaş arasındaki herkes katılabilecek. Milas’tan seçilecek olan oyuncular da bu kampta yer alacak. Bu kampta başarı gösteren 10 futbolcu Barcelona ve Real Madrid'in altyapı sporcularıyla beraber antrenmanlara çıkmak için seçmelere katılmaya hak kazanacak.