Özel Haber
Giriş Tarihi : 19-04-2022 17:36

Fetö’den Ceza Almalarına Rağmen Kendilerini Kamufle Ediyorlar

Fetö’den Ceza Almalarına Rağmen Kendilerini Kamufle Ediyorlar

Fetö’den Ceza Almalarına Rağmen Kendilerini Kamufle Ediyorlar
Fethullahcı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak suçlamasıyla ceza alan, şirketlerine el konulan bazı maden firması sahipleri Ankara’da başka kişiler üzerine şirketler açarak faaliyetlerini devam ettiği iddiası kamuoyunda yankılanmaya başladı. 
Türkiye’nin en büyük maden yataklarından olan Yatağan’da daha önce birçok iddia ile gündeme gelen  maden firmalarının bazılarının FETÖ Üyelerinin elinde olduğu tespit edilmişti. Darbe girişiminin ardından kıskaca alınan firmalara el konularak TMSF’ye devir edildi.
Buna rağmen FETÖ üyesi olması iddiası ile ceza alan bazı şirket sahiplerinin kendilerini kamufle ederek, yeniden maden ocaklarına göz diktiği, farklı isimlere şirketler açtırarak faaliyetlerini sürdürdüğü iddia ediliyor. 
FETÖ üyesi olmanın yanında, daha önceleri de devletin maden birimi olan Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM)’ne bildirmeden yasal olmayan yollardan değerli taşları çıkarıp işleyerek yurtdışına sattığı ve bu sebepten dolayı devleti milyonlarca dolar zarara uğrattığı iddia edilen bu firmaların yine aynı şekilde, değerli taşlar peşinde olduğu da iddia edildi. 
Kendisini kamufle eden şirketlerin kim olduğu kamuoyunda merak edilirken, önümüzdeki günlerde bununla ilgili haberlerimizi belgelerle devam ettireceğiz.

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU