Milas
Giriş Tarihi : 08-12-2021 12:19   Güncelleme : 08-12-2021 12:19

BAŞKAN TOKAT’TAN BİR DİZİ ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ilçemizin en eski pazarları arasında yer alan ve vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşıladığı geleneksel Salı Pazarı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ni ziyaret etti.

BAŞKAN TOKAT’TAN BİR DİZİ ZİYARET

İlk ziyaretini gazilere gerçekleştiren Başkan Tokat gazilerle bir süre sohbet etti. Artan koronavirüs vakaları karşısında uyarılarda bulunan Başkan Tokat, gazilere sağlıklı günler diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Mehmet Sarban, Başkan Tokat’a çalışmalarında başarılar diledi.
Daha sonra Salı Pazarı’na ziyaret gerçekleştiren Başkan Tokat, esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunarak bereketli kazançlar diledi. Esnafların istek ve önerilerini de dinleyen Başkan Tokat belediyenin ilgili müdürlerini arayarak, sorunların çözümü konusunda talimat verdi.
HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ, DENETİMLERİMİZİ YAPIYORUZ
Pazar alışverişi de yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sosyal medya aracılığıyla açıklamalarda bulundu. Başkan Tokat; “Salı Pazarı hem üreticimiz hem de tüketicimiz açısından çok önemli bir pazarımız. Taze ve ucuz ürünlerin tüketiciye ulaşması bakımından pazar günleri önem arz ediyor. Burada temel sıkıntı üretici açısından maliyetini karşılayacak bir düzeyde ürününü değerlendirememesi, tüketici açısından da fiyatların çok yükselmesi sebebiyle alım zorluğu karşısında bütçesinin zorlanması. Bu noktada biz pazar yerimizde hem fiyatlar açısından hem de gerekli tazelik ve hijyen kuralları açısından her türlü tedbiri alıyoruz, denetimlerimizi yapıyoruz.
ALIŞ-VERİŞİMİZİ PAZAR ESNAFIMIZDAN VE ÜRETİCİMİZDEN YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ
Salı Pazarı bölgenin çok önemli pazarlarından bir tanesi. Bu anlamda Milas Pazarı çok eskilere dayanan ve çok geniş bir kesime hitap eden bir pazar olma özelliğini koruyor. Mümkün olduğu kadar bizde alış-verişimizi pazar esnafımızdan ve üreticimizden yapmaya özen gösteriyoruz. Çünkü doğal yetişmiş yani içinde çok fazla katkı maddesi olmayan ve doğal yöntemlerle yetiştirilmiş ürünleri taze ve ucuz şekilde burada bulma imkanımız var. Bu sebeple bizde özellikle başta salı pazarımız olmak üzere semt pazarımızda üreticimizden ve esnafımızdan alış-veriş yapmaya özen gösteriyoruz. Tüm pazar esnafımıza hayırlı işler diliyorum” dedi.