Menteşe
Giriş Tarihi : 14-03-2022 12:42   Güncelleme : 14-03-2022 12:42

BAŞKAN ARAS, ALTYAPI KAZI ÇALIŞMALARI İÇİN SIKI TAKİPTE

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede altyapı çalışmalarını sürdüren firmaların çalışmalarını zamanında bitirmemeleri nedeniyle vatandaşların daha fazla mağdur edilmemesi adına, firmaların 2022 çalışma programlarını sıkı takibe aldıklarını ve aksi durumda gerekli yaptırımlarda bulunacaklarını açıkladı.

BAŞKAN ARAS, ALTYAPI KAZI ÇALIŞMALARI İÇİN SIKI TAKİPTE

Bodrum Yarımadası’nda zamanında tamamlanmayan yapı Haberleri">altyapı kazı çalışmalarını Belediye Başkanı Ahmet Aras ve belediye ekipleri yakın takibe aldı.

Altyapı çalışmalarına yönelik verilen izinlerle sorumluluk alanlarındaki sokak, cadde, bulvarlarda yapılan çalışmalar için harekete geçen belediye ekipleri, altyapı kazılarının halkımızı mağdur etmemesi için sahaya indi.

Başkanımız Ahmet Aras, ilçede yapılan alt yapı çalışmaları sorumluluk bilgilerini düzenli olarak mahalle sakinleri ile yapılan toplantılarda paylaştıklarını ifade etti.

Toplantılar sonrasında yetki ve sorumluluk alanlarını kavramış vatandaşların, yapılan çalışmalarda kısa vadede yaşanan mağduriyete rağmen, uzun vadede daha yaşanılır bir Bodrum için, yaptıkları çalışmalara da destek verdiklerini belirten Aras, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Koyunbaba, İslamhaneleri mahallelerinde, MUSKİ tarafından ihalesi ve kontrollüğü yapılan çalışmaların, altyapı işlerinin tamamlanması sonrasında, yolların yeniden düzeltilmesi sorumluluğunun ihale kapsamında yüklenici firmaya ait olduğunu söyledi.

Aras, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde yapılacak olan İçmeler, Torba, Yalı, Kızılağaç, Çiftlik Bölgesi Altyapı çalışmasında yolların kazı sonrası düzeltilmesi sorumluluğu yüklenici firmaya aittir. Bitez, yeni hastane kanalizasyon hattının arıtmaya bağlanması, ADM yer altı elektrik çalışması, işin sonunda yolların tamiratı Bodrum Belediyesi’nce yapılacaktır. Dr. Mümtaz Ataman içme suyu hattı kazısı, MUSKİ tarafından yapılmaktadır. Üst kaplaması Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacaktır. Çalışmalar sırasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle belediyemiz tarafından gerekli tespitler yapılarak, ilgili kurumlara bildirimlerde bulunulmaktadır. Özellikle yol trafik güvenliği açısından Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı Alt Yapı Koordinasyon Şube Müdürlüğüne gerekli bildirimler yapılmaktadır.”

Belediye Başkanı Aras, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş, MUSKİ, Süperonline gibi elektrik, içme suyu, kanalizasyon, fiberoptik gibi altyapı kazı çalışmalarını üstlenen firmaların, bu yatırımları zamanında bitirmemesinin ve bölgede yaşayan insanlar için daha büyük sorunlara neden olmadan firmaların sorunlarını çözmesi için sahada görüşmelerin devam ettiğine işaret etti.

Geçmiş yıllarda başlayan altyapı yatırım çalışmaları ile daha fazla mağduriyet yaşanmaması, yatırımların zamanında tamamlanması ve Bodrum’un yaşanabilir bir kent olması için belediye olarak tüm gerekli hazırlıkları tamamladıklarını anlatan Aras, “Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürmekte, yatırımları geciktiren firmalara gerekli uyarılarda bulunmaktadırlar. Firmaların çalışmalarını geciktirmeleri durumunda belediye olarak gerekli yaptırımlarda bulunacağız.” uyarısında bulundu.

“Geçici çözümlerle günü kurtarmak değil, Bodrum’un sorunlarına kalıcı çözümler üretmek istiyoruz” diyen Aras, altyapı yatırımlarının tamamlanması durumunda vakit kaybetmeden üstyapı yatırımlarına başlayacaklarını belirterek, “Her mahallemizin dokusuna uygun örnek projelerimizi hayata geçireceğiz. Yollar, kaldırımlar, pazar yerleri, çocuk parkları, sahil düzenlemeleri yaparken sizlerin istekleri ve önerileri doğrultusunda hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Aras, Bodrum’un daha sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını ifade ederek, kentsel yaşam kalitesinin artması için altyapı yatırımlarının kaçınılmaz olduğunu, öte yandan bu çalışmaların da vatandaşı mağdur etmesine izin vermeyeceklerini kaydetti.

Bir kentin toplum tarafından üretildiğini ifade eden Başkan Aras, “Hedefimiz, ilçedeki tüm vatandaşlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir kenttir. Bizler bunun için varız ve halkımızın mutluluğu için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin