Bodrum
Giriş Tarihi : 24-03-2022 00:35   Güncelleme : 24-03-2022 00:35

BAŞKAN ARAS: “ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK”

BAŞKAN ARAS: “ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK”


Muğla'nın Bodrum ilçesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü Bodrum Grup Amirliği ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde evrak incelemesi devam ediyor.
Savcılığın talebi üzerine akşam saatlerinden beri ekiplerin incelemesi sürüyor.
Müdürlükte bulunan dijital materyaller ve evraklar incelenmek üzere toplandı.
İŞTE O İDDİALAR
Bodrum Belediyesi'ne İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde çalışanı görevden uzaklaştırılan O.K.'nin savcılığa verdiği ileri sürülen şikâyet dilekçesinde yer aldığı öne sürülen iddialar arasında;
"Türkbükü 231 ada 6 parsel için; A şahsına imar durumu verilmezken, B şahsına parsel ulaşan yolların kamu eline geçmemesine rağmen verilmesi, Gündoğan 387 ada 14 parselin kotları 2 metre yükseltilerek onaylanması, Dereköy 203 ada 1 parsel tarım arazisine kat ittifakı kurulmaması gerektiği halde kat ittifakının personele baskı yapılarak kurdurulması, Akyarlar 262 ada 1 parselde bina çekme mesafelerine uyulmaması, Çed kararı olmadığı hatta Mimarlar Odası'nın şikayetine rağmen ruhsat verilmesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde çalışan mimarlara baskı yapılarak büyük projelerin hızlıca ilerletilmesi, Gündoğan 549 ada, 57 parselde tadilat projesine yanlış imar verilmesi" yer alıyor.
BAŞKAN ARAS: “ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK”
Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yürütülen inceleme ile ilgili olarak Başkan Ahmet Aras gazetecilere açıklamada bulundu. Başkan Aras, “Alnımız açık, başımız dik arkadaşlar, hiçbir şekilde usulsüz bir işleme imza atmadık, atmayız.” dedi.
Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen belgeler üzerinde Emniyet Müdürlüğü personelince başlatılan inceleme devam ederken, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Suçlama veya Gözaltı Yok
Başkan Aras, Bodrum Belediyesi’nde yapılan her işlemin şeffaf ve hukuka uygun olduğunu belirttiği konuşmasında şunları söyledi:
“Konuya ilişkin olarak hakkında suçlamada bulunulan her hangi bir personel ve yöneticimiz yoktur. Dolayısıyla gözaltına alınan bir personel ya da yöneticimizde bulunmamaktadır. Bodrum Belediyesi, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla yönetilmektedir ve yapılan bütün işlemler mevzuat ve hukuka uygun olup her türlü denetime açıktır.”
Belediyenin soruşturması da devam ediyor
Belediyede yapılan işlerin hiçbirinde şaibe olmadığını belirten Başkan Aras, “İnceleme kapsamında 7 dosya ile ilgili iddialar var. Belediyemiz Teftiş Kurulu Müdürlüğü de iddialarla ilgili soruşturma başlatmıştı. İncelemelerimiz bu doğrultuda devam ediyor. Bizim alnımız açık başımız dik. Hiçbir şekilde usulsüz bir işleme imza atmadık, atmayız. Belediyemizin işlemleri tamamen hukuka uygundur. Sarihtir, şeffaftır.” dedi.
BELEDİYEDEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI
Bodrum Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:
"Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda idaremizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna yansıyan hususlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen belgeler Emniyet Müdürlüğü personeline teslim edilmektedir. Konuya ilişkin gözaltına alınan bir personel ya da yönetici bulunmamaktadır. Bodrum Belediyesi, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla yönetilmekte olup yapılan bütün iş ve işlemler mevzuat ve hukuka uygun olup her türlü denetime açıktır."

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU