Ekonomi
Giriş Tarihi : 18-03-2022 17:31   Güncelleme : 18-03-2022 17:31

BAŞKAN AKKAYA: “ZOR DURUMDAYIZ”

BAŞKAN AKKAYA: “ZOR DURUMDAYIZ”


Yatağan 20 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya, “Ege Bölgesi’nin en büyük taşıma kooperatiflerinden biri olmamıza rağmen zor şartlarda hizmet veriyoruz” diyerek petrol zamlarından ve ücretsiz taşımalar duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.
Başkan Akkaya, 65 yaş üstü ve diğer ücretsiz taşımalardan dolayı zor günler geçirdiklerini söyleyerek, rahatlatacak önlemler alınmasını talep ettiklerini belirtti.
Başkan Ali Akkaya, konuyla ilgili şunları söyledi;
“Ege Bölgesi’nin en büyük taşıma kooperatiflerinden biri olmamıza rağmen, gerek akaryakıt fiyatlarının sürekli artması gerek se 65 yaş üstü ve diğer ücretsiz taşımalardan dolayı zor günler geçiriyoruz. Yatağan’dan Isparta’ya kadar araç çıkaran bir kooperatifiz.  Yasalara saygılı olarak hizmet veriyoruz.  Ancak son zamanlarda akaryakıta yapılan yüksek zamlar ve 65 yaş üstü ve diğer ücretsiz taşımalardan dolayı zor günler geçiriyoruz.  Bizleri rahatlatacak önlemler alınmasını talep ediyoruz.  Ücretsiz taşıma için bize 5 yıldır araç başına ayda bin lira ödeniyor. Bir araç dört aileyi bakıyor.  Bu fiyatlar gözden geçirilmeli aylık ödemeler enflasyona göre artırılmalıdır. Ucuz mazot imkânı sağlanmalıdır, zor günleri geride bırakmayı umut ediyoruz.”

Serdar Cemal SÜZEROĞLUSerdar Cemal SÜZEROĞLU