Politika
Giriş Tarihi : 11-10-2014 06:42   Güncelleme : 11-10-2014 06:42

AK Parti delegelerini seçiyor

AK Parti Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Bülent Demir, köy ve mahallerdeki delege seçimlerinin 18 Ekim 2014 günü yapılacağını bildirdi.

AK Parti delegelerini seçiyor
AK Parti İlçe Teşkilatı binasında Partililerle birlikte basın açıklaması düzenleyen AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Bülent Demir, 1 Kasım-31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongrelerinin, 22 Kasım 2014-22 Şubat 2015 tarihleri arasında da il kongrelerinin gerçekleştirileceğini belirtti. 
Öncelikle önümüzdeki günlerde yapılacak olan 5. Olağan Kongre için bilgilendirmede bulunmak isteyen Başkan Bülent Demir, “AK Parti ülkemizin karanlık bir döneminde milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. Bu nedenle; demokratik hayatımızın örnek partisi olmuştur. Siyaset yapma anlayışı, seçmenleri, üyeleri ve yöneticileriyle geliştirdiği iletişim modeli siyasi etkinliklerde ortaya koyduğu disiplin ve düzen ülkemizde ve tüm dünyada takdir edilmektedir. Bu felsefe siyasi hayatımızdan ‘Ben Fikri’ni çıkartmış ‘Biz, Ülkem ve Davam’ anlayışını getirmiştir. Birinci Olağanüstü Büyük Kongremiz süreciyle, yapılışıyla ve sonucuyla bunun en mümtaz ve en yakın örneğidir.”dedi.
AK Parti’nin Birinci Olağanüstü Büyük Kongresiyle, ülkesine ve dünyaya ortak akılla birlikte istikrara, güvene ve büyük hedeflerine olan vazgeçilmez bağlılığının mesajını verdiğini dile getiren Demir,  “AK Parti, birinci olağanüstü Kongresiyle aynı salonda halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kongrede tüm katılanların ortak ittifakıyla seçilen Genel Başkanı ve Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun ortaya koyduğu örnek tablo ile Türk siyasi tarihine damgasını vurmuştur.”dedi.
Hedef belli
Bülent Demir, AK Parti’nin bir sonraki hedefinin ise başlayan Beşinci Olağan Kongre süreci ile  birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, Türk Milletine söz verdikleri gibi 2023, 2053 ve 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmak olduğun altını çizdi.
Kendilerinden beklenenin de bu olduğunu kaydeden Demir, “Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır.Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır.Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır.Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır.”dedi.
Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre sürecinin 15 Eylül 2014 tarihinde başladığını belirten Demir,  22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanmasının ardından Genel kongre’nin gerçekleşeceğini söyledi.
Delege seçimlerinde herkesi kucaklayan, adil, birlik ve beraberliği sağlayacak bir kişinin seçilmesini ümit ettiklerini belirten Başkan Bülent Demir, “delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacak. Delege seçimimiz, tüm köy ve mahallerimizde 18 Ekim 2014 günü yapılacak.”dedi.
Açıklamasının ardından gazetecilerin kendisinin aday olup olmayacağı sorusuna cevap veren Bülent Demir, Genel Merkezle istişare sürecinin devam ettiğini ve bu konuda henüz net bir şey söyleyemeyeceğini belirtti. İstişare sürecinin bitmesiyle gereken açıklamayı kendisinin yapacağını ileten Bülent Demir, Milas’ta yapılacak olan kongrenin gününün belli olması halinde yapacağım açıklamada konuyla ilgili açıklamada bulunacağını dile getirirken, “Genel Merkezimizin talep ettiği husus şu, geçtiğimiz günlerde Denizli’de bölge illerin katılımı ile yapmış olduğumuz toplantıda Olağanüstü genel kongrede nasıl tek bir vücut olarak tek bir aday seçilmişse il ve ilçe kongrelerinde de böyle bir şey söz konusu olacak. Tek bir aday söz konusu olacak. Herkesi kucaklayan, birlik beraberliği sağlayan bir arkadaşımızın seçilmesini ümit ediyoruz.”ifadelerini kullandı.