Spor
Giriş Tarihi : 10-10-2014 06:41   Güncelleme : 10-10-2014 06:41

400 sporcu Bafa’da

Milas’ın Bafa Mahallesi’ndeki Beşparmak Dağları’nda 25 farklı ülkeden 400 sporcu, kısa kaya tırmanışı sporu için buluştu.

400 sporcu Bafa’da
Beşparmak Dağları’nın kısa kaya tırmanışı açısından dünyanın en önemli üçüncü bölgesi olarak kabul edilmesiyle, 25 farklı ülkeden 400’ü aşkın sporcu Bafa bölgesine geldi.
5 Ekim’de kampa başlayan ekip, milli kaya tırmanıcısı Zorbey Aktuyun ve Muammer Yalçın’ın organizasyonuyla tırmanışlarını gerçekleştiriyor.
Milas Kaymakamı Fuat Gürel, kamp merkezini ziyaret ederek organizasyon hakkında Aktuyun ve Yalçın’dan bilgi aldı. 
Gürel’in organizasyonun Milas ve Bafa bölgesinin tanıtımı için büyük önemde olduğunu kaydederek, “Çok farklı ülkelerden sporcuların bölgemize gelmesi bizim için memnuniyet verici. Buradaki ekonomik hareketliliğe de katkı sağlanması önemli” diye konuştu.
Gürel’i ağırlayan milli sporculardan Yalçın; “Bafa yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük kaya tırmanışı bölgelerinden biri. Muhteşem doğal güzelliği yanında sınırsız bir tırmanış imkanı var. 5-9 Ekim tarihinde Bafa organizasyonunu bizim üstendiğimiz, dünyanın en büyük kaya tırmanış festivalinin (Petzl RocTrip) bir ayağı burada yapılıyor” diye konuştu.
Kampın, önümüzdeki dönemde Antalya’da gerçekleştirileceği kaydedildi.