İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

can-pulak.jpgİç virüslerimiz yetmiyormuş gibi, dış virüsler de zorluyor bizi.
Siyasi virüslerle mücadeleyi öğrendik, oldukça tecrübe kazandık ama tıbbi virüslerde henüz çok yeni ve acemiyiz. Çok şükür şimdiye kadar ciddi bir bulguya rastlamadık. Ayrıca etkili ve sıkı önlemler de alıyoruz. Ama bu demek değil ki, Korona bizi teğet geçer. Baksanıza İran’ı iyice yokladı, hükümetin yarısı karantinada. İtalya’yı kırıp geçiriyor. Uzakdoğu’yu berbat etti, Ortadoğu’yu sallıyor, Güney Amerika’yı iyice etkiledi. Avrupa direniyor ama daha ne kadar dayanabilecek belli değil.

can-pulak.jpgAkıl bizi terk edeli epey oldu. Oysa en önemli değerimiz akla öyle ihtiyacımız var ki…
Yaptıklarımızı aklımıza hiç danışmadan, duygularımıza kulak vererek yapıyoruz. Öyle olunca, başımız beladan kurtulmuyor. Akıl yaşamda, siyasette, iş hayatında, projelerde, bilimde, sanatta, sporda aklınıza ne gelirse her yerde lazım. Diyalogsuz bir ortam, hele diyalogsuz bir siyaset, diyalogsuz bir devlet yönetimi düşünülemez bile. Ama biz düşünülemeyenleri gerçekleştirmekte şampiyon bir milletiz.

can-pulak.jpgMüthiş bir bilgi kirliliği var ortalıkta. Suriye’de, Libya’da, Kıbrıs’ta neler oluyor? Ankara’da neler dönüyor? Ekonomide gerçek durum ne, bütçemiz ne alemde? Yine paralar akıyor mu vakıflara, kime ne gidiyor?
Devletin disiplini bozuldu. Kontrol mekanizması ciddi olarak dağıldı. Parlamento’nun işlevi neredeyse sıfırlandı. Dış politikada doğru mu yapıyoruz, iç politikadaki yanlışları düzeltmek yerine, yeni dertler açmıyor muyuz başımıza? İktidardan şikayetçiyiz tamam da, muhalefetten memnun muyuz sanki? Al birini çal ötekine…

can-pulak.jpgİnişli çıkışlı, kederli sevinçli, hüzünlü ve tasalı, moralli moralsiz bir yaşamı sürdürüyoruz.
Günümüz günümüze uymuyor. Kötü haberler, gelecekten sürekli kaygılar, sağlık sorunları, bıkkınlık-tükenmişlik duyguları, bıraksanız koyverecek insanı, şiddetli yaşam dalgalarında sürükleyecek. Böyle bir ortamda sığınacak sakin bir liman bulamazsanız, olumsuzluklar olumlu yönlerini de etkiliyor kişinin.
Şöyle ya da böyle hayat devam ediyor. Acıların ve sıkıntıların da ilacı var. Sabır, daha kötülere bakıp şükretmek, mücadele gücünü ve temponu yükseltmek, her şeyin biz insanlar için olduğunu düşünmek ve sahip olduğumuz değerleri fark etmek gibi… Her şeyin iyi, güzel ve mükemmel olduğu bir ülke yok yeryüzünde. Tıpkı her şeyiyle kötü, sevimsiz ve çirkin bir ülkenin olmadığı gibi…

Sonraki

Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

 

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

haberihbargf.gif

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

reklamsabit-icasagi.gif

"Un fiyatına bakılırsa ekmeğin 5.75 olması lazım”
DP’nin Olağanüstü Genel Kurulu 30 Kasım’da
Milas Arama ve Kurtarma eğitimi çalışmalarını sürdürüyor
Milaslı kızlarımız atletizmde gururumuz oldu
GİRGİN: "MUĞLA’YA TAHSİS EDİLDİĞİ SÖYLENEN KANSER TARAMA CİHAZI NEREDE?"
Bin 427 aileye kara kış desteği
Su fiyatlarına “yine” isyan ettiler…
‘KÖY OKULLARINDA AKILLI TARIM, AKILLI ARICILIK’ PROJESİ

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech