ENGELLİ ÖĞRENCİLER DUYGULANDIRDI

engellli_

Merkez İlkokulunda 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan etkinlikte otizmli ve görme engelli öğrencilerin oratoryosu büyük alkış aldı.

Merkez İlkokulunda 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıl dönümü dolayısıyla dün okul bahçesinde etkinlik düzenlendi. Görme engelli ve otizmli öğrencilerin 4.sınıflar ile beraber hazırladığı oratoryo büyük ilgi topladı. Öğretmenler öğrenciler ve velilerin izlediği etkinlikte müzik ve okudukları oratoryo ve drama sahneleri ile öğrenciler, duygusal anlar yaşattı.

Oratoryonun hazırlanmasında emeği geçen 4/D sınıfı öğretmeni Filiz Kağan, öğrencilerin program için çok sıkı çalıştıklarını belirterek, “Çanakkale Savaşı tarihte silinmez izler bırakarak, milletin kaderini derinden etkiledi. Öğrencilerimiz de hazırladıkları oratoryo ve drama sahnesiyle bu duyguları yeniden yaşattı. Bazı velilerimizin gözyaşlarını tutamadığını gördük. Öğrencilerimizi bu yeteneği ve başarısı için kutluyorum.”dedi.

Otizmli ve görme engelli öğrencilerin de etkinliklerde rahatlıkla yer alabildiğini ve çok da başarılı olduklarını vurgulayan Görme Engelliler sınıfı öğretmeni Zuhal Çelik, “Çocuklarımızın sunduğu bu etkinlikte Çanakkale Zaferi’nin bizlerde bıraktığı etkiyi yeniden yaşadık. Engelli öğrencilerimizin de bu tür etkinliklerde görev alması bizi sevindiriyor. Programımızı izleyenler tarafından da beğenilmesi bizi ayrıca çok gururlandırdı.”ifadelerini kullandı.

Öte yandan dün TEK Yeniköy İlkokulu, YEAŞ Konferans Salonunda 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Töreni Milas Kaymakamı Fuat Gürel, YEAŞ Genel Müdürü İbrahim Hakkı Gül, Genel Müdür Yardımcısı Serdar Toprak, İşletme Müdür Yardımcısı Gürkan Kaya, TEK Yeniköy İlköğretim Okulu Müdürü Jale Altay ve veliler izledi.

  4 3 2

 SAMSUNG